Cins Köpek Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

22 Ocak 2022 tarihinde oluşturuldu.

Cins köpekler soyları boyunca kendi cinsleriyle çiftleştirilen canlılardır. Günümüz de çoğu kişi tarafından tercih edilen bu köpek cinsleri gerek şirinlikleriyle gerek eğitimleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ancak cins köpek alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli unsurlar bulunmaktadır.

Cins Köpek Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Cins Köpek Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

 

Köpek sahibi olmak isteyen bireyler öncelikle ne amaç ile köpek sahibi olmak istediklerine karar vermeleri gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki köpekler de bir canlıdır ve her köpeğin size karşı davranış ya da hareketleri farklı olacaktır. Bu içeriğimizde sizlere cins köpek alırken nelere dikkat etmeliyiz? Sorusunun yanıtını paylaşmak isteriz. Köpek sahibi olmak isteyen kişilerin bu içeriği dikkatli bir şekilde incelemesi ve ona göre karar vermesi önerilmektedir. 

 

 

Cins Köpek Seçimi Yapmadan Önce Amacınızı Belirleyin!

 

 

Köpek sahibi olmak isteyen kişiler öncelikle hangi amaç ile köpek sahibi olmak istediğini belirlemesi ve gözden geçirmesi lazımdır. Her köpek cinsinin farklı karakterlere sahip olduğunu unutmamanız gerekir. Köpekler size iyi bir dost olacaktır ancak köpek sahibi olmak yalnızlığınıza çözüm olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda köpekler size iyi bir dost olabilir ancak siz köpeğinize iyi bir dost olabilecek misiniz? Buna karar vermelisiniz. Köpek seçimi yaparken kesinlikle köpeğin dış görünüşüne aldanmamalısınız. Dış görünüşü her ne kadar şirin ve tatlı olsa da bazı köpek cinslerinin size uymayan davranışları olabilmektedir.

 

Cins Köpek

Cins Köpek

 

 

Kendi Karakterinizi Göz Önünde Bulundurun!

 

 

Hayvan sever bireyler kendine iyi bir dost edinebilmek ve keyifli vakit geçirebilmek adına köpek sahibi olmak istemektedir. Köpek sahibi olmak isteyen bireyler köpek seçme amacını gözden geçirmesinin ardından kendi karakterini de göz önünde bulundurması gerekmektedir.

 

Her insanın karakterinin farklı olduğu gibi unutulmamalıdır ki köpekler de bir canlıdır ve farklı karakterlere sahip olabilmektedirler. Bu sebepten ötürü kendi karakterinize uygun köpek seçimi yapmak birbirinizin arasında ki uyumu sağlamak için önemli unsurdur. Kendi karakterinizi göz önünde bulundurmanız doğrultusunda iyi anlaşabileceğiniz köpek cinslerini araştırarak kendinize çok iyi bir dost edinebilirsiniz.

 

 

Aile ve Çevresel Faktörlere Dikkat Edin!

 

Sevimli Köpekler

Sevimli Köpekler

 

 

Köpek sahibi olmak isteyen bireyler kendi karakterlerini göz önünde bulundurması gerektiği gibi aile ve çevresel faktörlere de dikkat etmesi gerekmektedir. Aile ve çevresel faktörler köpeğinizin yaşam biçimini etkileyeceğini unutmamalısınız. Cins köpek alırken nelere dikkat etmeliyiz? Sorusunun en önemli cevapları arasında aile ve çevresel faktörler bulunmaktadır. Evli misiniz? Evliyseniz, eşiniz köpek sahibi olmak istiyor mu? Apartmanda mı yoksa bahçeli bir evde mi yaşıyorsunuz? Gibi pek çok sorunun cevabını kendinize vermeniz gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki köpek sahibi olduğunuz da sadece sizden değil aile ve çevrenizden de etkilenecektir. Bu sebepten ötürü ailenizi ve çevresel faktörleri de göz önünde bulundurarak köpek sahibi olmalısınız. 

 

 

Köpek Cinslerini Araştırın!

 

 

Cins köpek alırken dikkat edilmesi gereken diğer en önemli unsur ise köpek cinsleridir. Günümüzde birbirinden farklı karakterlere sahip yüzlerce şirin köpek cinsleri bulunmaktadır. Bahsettiğimiz faktörleri gözden geçirdikten sonra elde etmiş olduğunuz varsayımlar doğrultusunda kendi ve çevrenizin karakterine uygun köpek seçimleri yapmanız gerekmektedir. Köpek cinsleri ırklarına göre ayrım göstermesi sebebiyle farklı karakteristik özellikleri taşıyabilmektedir. Kimi köpek cinsleri eğlenceli ve neşeli olurken kimi köpek cinsleri daha fazla hırçın ve agresif olabilmektedir. Bu sebepten ötürü istediğiniz özelliklere sahip köpek cinslerine yönelmeniz ve bu doğrultuda hareket etmeniz gerekmektedir. 

 

Köpek cinslerini tanıttığımız yazılarımıza aşağıdaki kırmızı yazılara tıklayarak ulaşabilirsiniz!

 

Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Toy Poodle Özellikleri ve Bakımı

Maltipoo Özellikleri ve Bakımı

Maltese Terrier Özellikleri ve Bakımı

Golden Retriever Özellikleri ve Bakımı

Chihuahua Özellikleri ve Bakımı

Chow Chow (Çin Aslanı) Özellikleri ve Bakımı

French Bulldog Özellikleri ve Bakımı

 

 

Köpeğinizi Alacağınız Yerlere Dikkat Edin!

 

Köpek sahibi olmak isteyen kişiler kendi karakterini, aile ve çevresel faktörleri, hangi köpek cinsini tercih edeceğine karar verdikten sonra köpeğini nereden alacağını araştırmaktadır. Unutulmamalıdır ki köpek alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur satın alacağınız yerdir. Günümüzde maalesef bu işi para kaynağı olarak gören bazı kişiler kötü koşullar içerisinde ürettikleri yavruları satışa çıkarabilmektedir. Aynı zaman da aşılamaları yapılmış ya da hastalıkları bulunan köpekleri müşterilere satmaya çalışan bireyler bulunmaktadır. Bu tür köpekler maalesef satın aldıktan kısa süre sonra ölüm riski ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu durum da köpek sahibi olan bireyler için üzücü olurken büyük travmalara sebep olabilmektedir. Bu sebepten ötürü köpek sahibi olmak isteyen bireyler satın alacağı birimleri dikkatli bir şekilde araştırmalı ve güvenilir kurumlardan satın alma işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

 

Köpek satın almaya karar verdiyseniz köpek ilanlarını görüntülemek için aşağıdaki yazıya tıklayabilirsiniz!

Cins Köpek İlanları

Blog Kategorileri

Popüler İlanlar