Çocuklarla İyi Anlaşabilen Köpek Irkları Nelerdir?

1 Aralık 2021 tarihinde oluşturuldu.
Çocuklarla İyi Anlaşabilen Köpek Irkları Nelerdir?

Köpek sahiplenmek isteyen ailelerin dikkat ettikleri noktaların başında, köpek cinsinin çocuklarla iletişiminin kuvvetli olması yer almaktadır. Bazı köpek cinsleri, çocuklara karşı oldukça nazik ve sevecen olsa da bazı köpek cinslerinin çocuklarla baş başa bırakılmaması önerilir. Çocuklarla iyi anlaşan köpek cinsleri genellikle yabancılara karşı nazik, uyumlu ve sevecen karaktere sahip köpeklerdir.

Pomeranian Boo : Sevimli görünümleri ile dünyada en sevilen köpek ırklarından biri olan pomeranian, yaklaşık 5 kg ağırlığında olabilir. Boyları 20 cm olan bu köpekler; siyah, beyaz, gri ve turuncu renklerde kürke sahip olabilir. Ortalama yaşam süreleri 12-16 yıldır. Çocuklarla iyi anlaşır ve girdikleri ortama kısa sürede uyum sağlarlar. Oldukça hareketli ve oyuncu karakteri olduğu için eve beşe katan bir köpek cinsidir.

Maltese Terrier : Malta köpeği olarak da tanınan bu köpek cinsi saf beyaz köpek ırklarından biridir. Sevimli suratları, minik burnu ve kulakları ile ayırt edici fiziksel özelliklere sahiptir. Uysal, sevecen, duyarlı bir karaktere sahip olduğu için özellikle çocuklarla iyi anlaşır. Zeki ve eğitilebilir olan bu köpekler, evde yaşamaya en uygun köpek cinslerinden biridir.

 

Çocuklarla Anlaşabilen Köpek Cinsi Maltese Terrier

Çocuklarla Anlaşabilen Köpek Cinsi Maltese Terrier

 

Bichon Frise: Bişon Çuha köpeği olarak da tanınan bu cins, beyaz veya beyaz-krem gibi tüy renklerine sahiptir. Basık ve tüylü kafa yapısı, minik siyah burnu, yuvarlak siyah gözleri ile diğer cinslerden kolaylıkla ayırt edilebilir. Ortalama 3-5 kg ağırlığında olan köpekler, 23-30 cm’e kadar uzayabilir. Duyarlı ve nazik bir karaktere sahip olduğu için çocuklarla iyi anlaşır. Aynı zamanda neşeli, sevecen, oyuncu ve haraketli bir yapısı vardır.

Havanese : Çocuklarla iyi anlaşan köpek cinsi denilince ilk akla gelen cinslerden biri Havanese’dir. Sosyalliği ile tanınır ve yabancılara karşı oldukça naziktir. Özellikle çocuklarla arası iyidir ve oyun oynamayı çok sever. Siyah, beyaz, sütlü kahve gibi kabarık kürklere sahip olabilir. Ortalama 4-7 kg olabilen köpekler, 27 cm kadar uzar. İyi huyludur ve ev yaşamına en kolay uyum sağlayan köpek cinsidir.

 

Çocuklarla Anlaşabilen Köpek Irkı Havanese

Çocuklarla Anlaşabilen Köpek Irkı Havanese

 

Pug : Dünyanın en eski köpek ırklarından biri olan Pug, kısa tüyleri ve kısa bacakları ile diğer cinslerden kolaylıkla ayırt edilebilir. Bu köpekler, tehlikesiz ve uyumlu köpek ırkları arasında yer alır ve çocuklarla iletişimi kuvvetlidir. Nazik ve kibar bir kişiliğe sahip olduğu için gereksiz havlama ve ısırma eğiliminde bulunmaz. Çocuklarla olduğu gibi diğer köpek cinsleri ile de iletişimi kuvvetlidir. Uysal, akıllı, uysal bir karaktere sahiptir.

Eğer siz de çocuklarla anlaşabilen bir köpek arıyorsanız sitemizdeki köpek ilanlarını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://www.evcilevi.com/kopek-sahiplendirme-ilanlari/

Blog Kategorileri

Popüler İlanlar