Evde Uzun Süre Kalabilen Köpek Irkları Nelerdir?

21 Ocak 2022 tarihinde oluşturuldu.
Evde Uzun Süre Kalabilen Köpek Irkları Nelerdir?

Irklarına göre bambaşka karakterlerle karşımıza çıkan köpeklerin bir kısmı evde yaşamaya ayak uyduramaz. Bazıları ise ev yaşamına uyum sağlasa da uzun süre evde kalmak psikolojisini olumsuz etkilemektedir. Köpek sahiplerinin evcil hayvanını sık sık gezmeye çıkarması gerekir. Bazı köpek ırkları ise akıllı ve uyumlu yapıları ve evde uzun süre kalabilir. Köpek sahiplenmeden önce kendi yaşamınıza göre en uygun köpeği seçmelisiniz.

 

Pug : Evde kalmaya alışabilen köpek ırkları denilince ilk akla gelen köpek cinsi Pug’dır. Bu köpekler aldıkları doğru eğitimler ve yaşadıkları ortama uyum sağlamaları doğrultusunda evde 8-10 saat kadar yalnız kalabilir. Pug cinsi, gereksiz havlama eğilimleri göstermez. Yabancılara karşı sevecen ve nazik bir köpektir. Apartmanda yaşamaya en uygun köpek ırklarından biridir.

 

Maltese Terrier : Dünyanın en zeki köpek ırklarından biri olan Maltese Terrier, doğru eğitimler ve yaşadığı ortama uyum sağlaması halinde evde uzun süre yalnız kalabilir. Tehlikelere karşı duyarlıdır ve meraklı yapısı ile çevresini doğru bir şekilde tanır. Dost canlısı, sadık ve sevecen bir köpek ırkıdır. Ancak çok konuşkan olması apartman hayatında zorluk çıkarabilir. Bunun dışında karakter yapısı sayesinde evde uzun süre yalnız kalabilir.

 

Bichon Frise : Sevimli görünümleri ile dikkat çeken bu köpek cinsi, akıllı ve sevecen bir karaktere sahiptir. Yabancılara karşı nazik bir yapısı vardır ve çok az havlar. Bu nedenle apartmanda sorunsuz bir şekilde yaşayabilir. Eğitilmesi durumunda evde uzun süre yalnız kalabilir.

 

Yorkshire Terrier : Küçük bedenleri, uzun tüyleri ile dikkat çeken bu köpekler, sahiplerine karşı oldukça sadıktır. Kolay eğitilebilir olduğundan kısa sürede yaşadığı ortama uyum sağlar. Sevecen ve eğlenceli karakterinin yanında oldukça zeki bir yapısı da vardır. Bu nedenle eğitilmesi ve yaşadığı evi iyice tanıması ardından evde yalnız kalabilir.

 

French Bulldog : Dünyanın en popüler köpek ırklarından biri olan French Bulldog, sinirli görünümünün aksine oldukça uyumlu ve sakin bir köpektir. Bu köpekler, duyarlı ve nazik tavırları ile dikkat çeker. Girdikleri ortama kısa sürede uyum sağlarlar ve meraklı yapıları sayesinde çevrelerini kolaylıkla tanırlar. Eğitilmesi durumunda evde uzun süre yalnız kalabilir.

 

Evde Uzun Süre Kalabilen Köpek Cinsi French Bulldog

Evde Uzun Süre Kalabilen Köpek Cinsi French Bulldog

 

Pekinez : Sevimli ve popüler bir köpek ırkı olan Pekinez, bağımsız bir karaktere sahiptir. Evde kendi kendine oyun oynayabilir ve sahibinden çok fazla ilgi beklemez. Ortamlara kısa sürede uyum sağlar ve çok konuşkan değildir. Bu nedenle evde beslemeye en uygun köpek ırklarından biri olarak bilinir. Bu köpekler, doğru eğitilmeleri halinde evde uzun süre yalnız kalabilir.

 

Eğer siz de evinize dost arıyorsanız aşağıdaki linkten köpek ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

https://www.evcilevi.com/kopek-sahiplendirme-ilanlari/

Blog Kategorileri

Popüler İlanlar