Hayvan Sahiplendirme

21. yüzyıl dünyasında hayvan satışları artık kabul edilemez noktalara ulaşmıştır. Hayvanların kötü koşullarda üretilmesi ve satışı için uygulanan kötü muameleler insanlar tarafından hoş karşılanmamaya başlanmıştır. Bu durum canlı hayvan satışlarını yasaklayan kanunların çıkmasına yol açmış ve hayvan sahiplendirme platformları faaliyete geçmiştir. Sahiplenilen hayvan türlerinin yavrularının bakılamaz durumlara gelmesinden ötürü bu tür platformlar sahiplenici insanlar aranması için kullanılmaya başlanmıştır.

Neden Hayvan sahiplendirme ?

Evcil hayvan sahiplenicileri tarafından bakımı sağlanan kedi, köpek veya kemirgen gibi hayvanların yavrularının çoğalması veya bakımlarının sahipleniciler tarafından sağlanmasının artık mümkün olmaması hallerinde Hayvan Sahiplendirme platformları yardıma gelmektedir. Mevcutta uygun koşullarda yaşamını sürdüren evcil hayvanların yine uygun koşullarda yaşamlarını sürdürmeleri böylece mümkün hale gelmektedir. Hayvan sahipleri kişisel bir bağla bağlandıkları ve ayrılmak zorunda kaldıkları arkadaşlarına böylece sıcak bir yuva bulmayı ummaktadırlar. Bu tür platformları genel olarak hayvan sahiplenmek isteyen kullanıcılar ziyaret etmekte ve uygun koşullarda sahiplendirilmek istenen evcil hayvanlarla buluşmaları sağlanmaktadır.

Hayvan Sahiplendirme Ücretli mi?

Hayvan sahiplendirme uygulaması tamamen ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere evcil hayvanlar bir mal gibi alınıp satılmamaktadır. Uygun koşullarda bakımları sağlanan sevimli arkadaşlara yeni yuvalar bulunmaktadır. Sahiplenilen hayvanların kötü bakımından ve yalnızlıktan uzak kalması sağlanmaktadır. Tamamen ücretsiz olarak hayvanlar sahiplendirilmektedir. Bu tür sitelerin tek amacı zor durumda kalan hayvan sahiplerinin uygun bakıcılarla buluşmasının sağlanmasıdır. Yeterli site kullanım kolaylıkları ile bu amacın gerçekleştirilmesinde önemli adımlar atıldığı söylenebilir.

Köpek İlanları'na gitmek için tıklayabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

Evcil Hayvan Türleri