Kedilerle Yaşayabilen Köpek Cinsleri Nelerdir?

22 Ocak 2022 tarihinde oluşturuldu.
Kedilerle Yaşayabilen Köpek Cinsleri Nelerdir?

Kedilerle yaşayabilen köpek cinsleri çok özel köpek ırkları olarak adlandırılabilir. Özellikle cinsine az rastlanan köpekler ve kediler bir arada yaşayabilir. Ancak birlikte yaşayabilmenin de bir eğitim süreci olur. Kediler ve köpekler doğası gereği düşman hayvanlardır. Ancak gerekli eğitim verildiği takdirde bu iki sevimli canlı bir arada yaşayabilir. Hem köpekler hem de kediler evin negatif enerjisini alırlar, insana enerji verirler. Mutluluk verdikleri apaçık görülebilen bir durumdur. Evimizin bu minik ve sevimli yavrularını bir arada yaşatabilmek için ise ciddi bir eğitim süreci gerekebilir. Bazı köpek ve kedi cinsleri daha birbirini yeni görmelerine rağmen hemen arkadaş olabilmelerine rağmen başka bir köpek ve kedi cinsleri için eğitim verilebilir. 

 

Evcilevi ailesi olarak bu hazırladığımız rehber içerik sayesinde evinizde birlikte yaşamak zorunda olan kedi ve köpek cinsleri için hem kısa bir metot eğitimi almış olacak hem de hangi cins kedi ve köpeklerin daha rahat bir arada yaşayabileceklerini öğrenmiş olacaksınız. Lütfen aşağıdaki metotları çok dikkatli uygulayın. Bu uygulamalardan önce lütfen kendinize güvenin ve zorlu bir sürece girdiğinizin farkında olun. Ama bu zorlu sürecin sonunda evinizin içinde resmen iki adet mutluluk kaynağı olacağının da farkında olun.

 

Köpek ve Kedi Aynı Evde Yaşayabilir mi?

 

Köpek ve kedi aynı evde yaşayabilir. Bu durum olumsuz bir durum olarak görülüyor olsa da sağlam dostluklar kurulmuş farklı hayvan cinsleri vardır. Bunlara en büyük örnek ise fil ve kuş hayvanlarıdır. Özellikle her türlü birbirinden farklı bu iki hayvan, çok iyi anlaşabilir. Buna örnek olacak şekilde köpekler ve kediler de arkadaş olabilir. Aynı evde yaşayabilir, aynı tastan mama tüketebilir, aynı oyunları oynayabilirler ve aynı insana sahip olabilirler. Bu hem onlar için hem de sizin için oldukça önemli bir durumdur. Eğer bir evin içerisinde hem kedi hem de köpek beslemeniz gerekiyorsa ya da siz öyle istiyorsanız onları çok iyi eğitmeli ve birbirlerine sempati duymalarına sebep olmalısınız. 

 

Köpek ve Kediler Nasıl Birbirlerine Alıştırılır?

 

Yaş olarak büyük olan kedi ve köpeklerin bir arada yaşama süreci çok daha zordur. Bu sebeple iki hayvanı da birden aynı evde büyütmek isteyen insanlar bebeklik yaşlarında ikisini de bir araya getirirler. Örneğin yeni doğmuş bir köpek ve kediyi aynı evde beslemeye başlarsanız, onlar büyüyene kadar sürekli birbirlerini görecekleri için alışmaları çok kolay olacaktır. İkisi de büyüdüklerinde otomatik olarak arkadaş olacaklar. 

 

Kedi ve köpeğinizi aynı evde beslemek istiyorsanız mutlaka aynı ölçüde sevmelisiniz. Birini birinden farklı severseniz az sevilen hayvan bunu fark edecek ve kıskanacaktır. Kıskançlık ise ciddi kavgaları bir arada getirir. 

 

Yemek yeme saatleri mutlaka aynı olmalı. Hatta aynı ortamda yemek yemelidirler. Sürekli beraber yemek yiyen hayvanlar zaman içerisinde mutlaka dost olacaklar. 

 

Üç kişinin beraber oyun oynaması, en büyük dostluğun başlangıcı olabilir. İnsan, kedi ve köpek üçlüsünün beraber çokça vakit geçirmesi ve beraber eğlenmesi çok önemlidir.

 

Köpeğinizi ve kedinizi beraber büyütüyorsanız mutlaka ayrım yapmaktan kaçınmalısınız. Birine ne veriyorsanız diğerine de aynı şeyi vermelisiniz. Bu sevgi olabilir, yemek olabilir, oyuncak olabilir, vakit olabilir ya da herhangi bir şey olabilir. 

 

En nihayetinde onlar birer çocuk ve karşısında ne görürse onu ister. Eğer bir ürünü, yemeği ya da anlık sevgiyi vermek istemiyorsanız iki hayvana da aynı derecede yaklaşmalısınız. 

 

Kedinizi veteriner hekime götürüyorsanız köpeğinizi de götürmelisiniz. Dışarı çıkarken mutlaka ikisi de yanınızda olmalı. Eğer bir tanesi oyun istiyor diğeri durgunlaşıyorsa durgunlaşana hayvanınızı da oyuna dahil etmeye çalışmalısınız. 

 

Onlarla birlikte vakit geçirmek kesinlikle sizi güçlü bir aile yapacaktır. Köpek ve kedi doğaları gereği düşman hayvanlar gibi görünseler de aslında çok güçlü dostluklar kurulabilecek hayvanlardır. Sadece iyi yönlendirme ve sağlam dostluk temelleri düzgün atılmalıdır.

Hangi Köpek ve Kediler Bir Evde Yaşayabilir?

 

Hangi köpekler ve kediler bir evde yaşayabilir sorusu gerçekten çok önemli. Çünkü her köpek ve kedi cinsi karşı cinsi kabul edebilecek potansiyele sahip olmayabiliyor. Bazı köpek cinsleri ya da bazı kedi cinsleri karşı cins hayvana direkt olarak zarar verme güdüsüne sahip olabiliyor. Bu da evde kurulabilecek olan potansiyel dostluğun daha başlamadan zarar görmesine neden olabiliyor. Bu sebeple köpek ve kedi beslemeye başlamadan önce mutlaka hangi cinslerin birbirine daha fazla uyumlu olduğunu bilmek çok önemli bir ayrıntı olacaktır. 

Golden Retriever Köpek Irkı

 

Golden cinsi köpekler diğer köpek türlerine göre çok daha rahat bir şekilde kedilerle yaşayabiliyor. Kedilerle yaşayabilen köpek cinsleri araması için ilk akla gelen köpek cinsi kesinlikle golden cinsi köpeklerdir. Golden Retriever köpek ırkı, tıpkı kedilerle olduğu gibi diğer tüm evcil hayvanlarla da çok iyi anlaşabilir. Örneğin kuş, maymun ya da ev fareleri ile çok iyi anlaşan Golden cinsi köpekler pekâlâ kedilerle de çok iyi anlaşabilir. 

https://www.evcilevi.com/kopek-sahiplendirme-ilanlari/golden-retriever-ilanlari/

Labrador Köpek Irkı

 

Labrador cinsi köpekler de tıpkı Golden cinsi köpekler gibi kedilerle yaşayabilirler. Labrador cinsi köpekler fizik olarak büyük bir yapıya sahip olmaları insanlara onların kedilerle dost olamayacağı gibi bir algıya sevk ediyor. Ama bu oldukça yanlış bir düşüncedir çünkü Labrador cinsi köpekler çok dost canlısı ve her türden canlı ile hemen dost olabilecek potansiyele sahip hayvanlardır. 

https://www.evcilevi.com/kopek-sahiplendirme-ilanlari/labrador-ilanlari/

Papillon Dog Köpek Irkı

 

Papillon cinsi köpekler çok fazla oyun seven köpek cinsidir. Özellikle yanındaki herhangi bir canlı ile sürekli olarak oyun oynama isteği doğan bir köpek cinsidir. O an yanında ne varsa tek isteği oyun oynamak olan bu köpek cinsinin en büyük özelliği diğer tüm canlılarla hemen dost olabilmesidir. Bu köpek cinsi de tıpkı önceki iki köpek cinsi gibi kolay arkadaşlıklar kurabiliyor olmasıdır. Ancak en önemli ayrıntısı ise oyun oynama isteğidir. Kediler bir o kadar yabani hayvanlar gibi görünseler de kediler de oyun oynamayı severler. Bu iki oyun oynamayı seven yavrucak, evinizin yeni neşeleri olabilirler. Ancak yine de eğitilmeleri gerekecektir. Birlikte yaşamak, iki insan için dahi zor iken hayvanların bir anda bunu kabullenebilmesi ya da sonradan sorun çıkmaması çok zor bir ihtimaldir. 

Maltese Terrier Köpek Irkı

 

Maltese Terrier cinsi köpekler, pek çok kedi ile aynı boyutta olmaları sebebi ile bazı kediler tarafından tehdit olarak algılanmazlar. Hatta kediler ile aynı boyutlara sahip oldukları için en iyi oyun arkadaşı olarak görülebilirler. Bu da onları en iyi dost canlısı hayvan sınıfına sokuyor. Eğer kedinizi ve köpeğinizi aynı evde barındırmak istiyorsanız iki ırk arasında en doğru seçim Maltese ile başlamalıdır. Golden, Papillon ya da diğer tüm cins köpekler boyut olarak daha uzun olacakları için büyüme aşamasında kediler için tehdit oluşturacağı algısı oluşabilir. Köpekler her ne kadar dost canlısı olsalar da fiziksel olarak kedilerden büyüktürler. Ama Maltese cinsi köpekler kedilerinizle aynı boyutta kalacaktır. Evinizin en tatlı iki neşesi olabilmeye en güçlü aday kesinlikle Maltese köpekleridir. 

https://www.evcilevi.com/kopek-sahiplendirme-ilanlari/maltese-terrier-ilanlari/

Blog Kategorileri

Popüler İlanlar