Maltese Terrier Özellikleri ve Bakımı

Maltese Terrier Özellikleri ve Bakımı

6 Haziran 2020 tarihinde oluşturuldu.
Maltese Terrier Özellikleri ve Bakımı

Tüy dökmeyen yapısı, apartman hayatına uyum sağlayabilme özelliği ve fazla bakım gerektirmeyen hızlı öğrenme yeteneğiyle Maltese Terrier köpek sahiplenicilerinin tercih noktalarından biri haline gelmiştir. Tıraş edilerek oluşturulan yuvarlak yüz hatları, uzun gövdesi, kürk rengi ne olursa olsun siyah renkli burnu ve patileri en belirgin özellikleridir. Sıcakkanlı bir karaktere sahiptirler ve kedilerle bile oyun oynayabilirler. Yalnız birazda şımarık denebilecek bir huyları vardır: Bencildirler. Oyuncakları ve mamaları sadece onlara ait olmalıdır, paylaşmayı sevmezler. İlgi bağımlısı bir tür olarak karşımıza çıkarlar. Aldığınız oyuncakları dikkatli seçmeniz gerekir çünkü oyuncaklarını sevmeli ve yalnız kaldığı zamanlarda onlarla vakit geçirebilmelidir. Tek başına eğlenebilen yapısı ile nadir köpek türlerinin arasında yerini almıştır.

 

 

Maltese Terrier Bakımı

Maltese Terrier cinsi köpekler dost canlısı ve yerinde duramayan bir karaktere sahiptir. Yüksek enerjileri ile bakımın ilk zamanlarında sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilirler. Ancak bu özellikleri sayesinde oyuncaklarıyla tek başlarına oynayarak yaramazlıktan uzak durmayı da başarmaktadırlar.
Uzun süreli evde yalnız bırakmak zorunda kalacaksanız güvenli alan oluşturmanız gerekebilir. İlgisizlik ve yalnızlıktan ötürü halı ve mobilyalarınızı kemirme ihtimali olan bir köpek türüdür. Onları fazla yalnız bırakmamak en mantıklı yoldur. Bu sevimli hayvan yalnız kaldığında psikolojik olarak etkilenmektedir.
Vücutlarında bulunan tüy yapısı günlük özel taraklarla taramanız halinde fazla dökülmeye müsait değildir. Yalnız genelde beyaz kürklü olmaları ve enerjik yapıları sayesinde çok kolay kirlenebilmektedir. Bu yüzden ağız ve göz çevresini sık sık ıslak bir mendil yardımıyla silmeniz gerekmektedir. Özellikle yemek sonrası ağız çevresinin silinmesi çok önemlidir.

 

Maltese Terrier cinsi köpekler soğuk havalara karşı oldukça dayanıksızdırlar. Soğuk ortamlarda bulunmaları sık hasta olmalarına neden olabilir. 4-5 yaşından küçük çocuklarla anlaşma şansı biraz zayıftır. Hareketliliği ve bencilliği sayesinde sorunlar çıkartabilecek yapıdadır. Tek başlarına oyun oynayabileceklerini düşünerek fazla yalnız bırakmakta sorunlara yol açmaktadır. Duygusal yönleri ağır basmakta ve yalnızlıktan pek hoşlanmamaktadırlar.

Maltese Terrier Nasıl Sahiplenilir ?

Sitemizde bulunan ilanlardan Maltese Terrier yavru sahiplenebilirsiniz. Maltese Terrier ilanlarına ulaşmak için yandaki linke tıklayabilirsiniz. –> https://www.evcilevi.com/kopek-ilanlari/maltese-terrier-ilanlari/

Köpek Sahiplendirme İlanları nı incelemek için yandaki linke tıklayabilirsiniz. –> https://www.evcilevi.com/kopek-ilanlari

Blog Kategorileri

Köpek İlanları


Kedi İlanları