Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

29 Temmuz 2021 tarihinde oluşturuldu.
Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Pomeranian Boo, son zamanların en popüler köpek ırkları arasında yer alıyor. Bu köpekler, sevimli görünümleri ve minik bedenleri ile adeta bir oyuncak gibi görünür. İsmini ortaya çıktığı Pomeranya bölgesinden almıştır. Diğer cinslerden ayırt edilmesini sağlayan tüyleri uzun, parlak ve yumuşaktır. Eğitilmesi kolay olan bu köpek ırkı, evde yaşamaya uygundur.

Pomeranian Boo Kökeni

Pomeranian Boo, 1800’lü yıllarda Pomeranya bölgesinde ortaya çıkmıştır. İngiliz Kraliçesi ve Victoria sayesinde tüm dünyada tanınan bir köpek ırkı olmuştur. Alman kökenli olan Pomeranian Boo, günümüzde en popüler köpek ırklarının başında gelmektedir.

 

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo

 

Pomeranian Boo Özellikleri

Tüm köpek ırklarının olduğu gibi Pomeranian Boo da kendine has bir karaktere sahiptir. Bu köpekler ortalama 15 yıl yaşar. Ağırlıkları 1-3 kg, boyları 18-30 cm arasında değişir. Karakter özellikleri ise şu şekildedir:

 

  • Enerjileri yüksektir ve hareketli bir yapıya sahiptirler.
  • Egzersiz ihtiyacı düşük olduğu için evde yaşamaya oldukça uygundur.
  • Oyun oynamayı çok severler.
  • Çocuklarla çok iyi anlaşır, diğer köpek cinslerine karşı fazla sevecen değildir.
  • Yabancılara karşı mesafeli olan Pomeranian Boo, sahibine kısa sürede alışır ve oldukça sadıktır.
  • Eğitilebilirlik düzeyleri normal seviyededir.

 

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo

 

Pomeranian Boo, korumacı bir köpek değildir. Ancak sahibine sadıktır ve yaşadığı ortama kısa sürede alışır. Bu köpekler, meraklı bir yapıya sahip olmasından dolayı eğitmek zor değildir. Farklı cisimlere karşı meraklı oluşları, tanımalarını ve alışmalarını sağlar. Oyun oynamaya bayılan pomeranian boo, sahibinden fazla ilgi bekler. Bu nedenle uzun süre yalnız ve ilgisiz kalmaması gerekir. Konuşkan olmadıkları için apartman hayatına uygun bir cinstir. Gereksiz havlamaları ve saldırma eğilimleri yoktur. Bu nedenle tam bir ev köpeği olarak tanınır.

 

Pomeranian Boo

Pomeranian Boo

 

Pomeranian Boo Bakımı

Pomeranian Boo, ev hayatına kolay uyum sağlasa da sahibinin üzerine düşen önemli sorumluluklar vardır. Öncelikle bu köpek cinsi uzun ve kabarık tüylere sahip olduğu için tüy bakımı yorucu olabilir. Aynı zamanda tüy dökme sorunu sıklıkla karşılaşılabilecek bir durumdur. Düzenli olarak tüylerini taramalı ve çok kirlenmediği sürece yıkamamalısınız.

 

Diş sağlığı sorunu yaşamaya yatkın bir ırk olmasından dolayı diş bakımına çok dikkat edilmesi gerekir. Egzersiz ihtiyacı düşük olsa da mutlaka egzersiz yapması gerekir. Bunun için sakin parklara götürmeniz daha iyi olacaktır. Pomeranianboo, yabancı köpeklere karşı sevecen değildir. Çok hareketli olduğu için fazla yemek yeme eğiliminde olabilir. Tüyleri hassas olduğu için yaşam alanlarının sıklıkla temizlenmesi ve tüy bakımı için özel ürünler kullanılması daha doğrudur.

 

Satılık Pomeranian Boo ilanlarını görüntülemek için https://www.evcilevi.com/kopek-sahiplendirme-ilanlari/pomeranian-boo-ilanlari/ tıklayabilirsiniz.

Blog Kategorileri

Popüler İlanlar