Adres
Aramanızın sonucunda 213 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriBritish Shorthairx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
Evde Büyüme Bluepoint>Evde Büyüme Bluepoint7 Ağustos 2022 Adana / Seyhan
IRK GARANTİLİ BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULAR>IRK GARANTİLİ BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULAR6 Ağustos 2022 Manisa / Yunusemre
British short evcil uygun fiyata verilicek>British short evcil uygun fiyata verilicek6 Ağustos 2022 İstanbul / Esenyurt
Oyuncu kedilerimiz yeni yuvalarına hazır>Oyuncu kedilerimiz yeni yuvalarına hazır6 Ağustos 2022 Konya / Selçuklu
Gülen Surat British Shorthair Blue Erkek yavrumuz>Gülen Surat British Shorthair Blue Erkek yavrumuz6 Ağustos 2022 Tekirdağ / Çorlu
Scottish Straight Golden kızlar>Scottish Straight Golden kızlar6 Ağustos 2022 Tekirdağ / Çorlu
British Shorthair yavrularımız>British Shorthair yavrularımız3 Ağustos 2022 Ankara / Etimesgut
Erkek Scotish Dişi British yavrularımız SİZLERLE>Erkek Scotish Dişi British yavrularımız SİZLERLE3 Ağustos 2022 İstanbul / Avcılar
Dünyalar Tatlısı maviş Longhair oğlumuz>Dünyalar Tatlısı maviş Longhair oğlumuz3 Ağustos 2022 Bolu / Gerede
Dünyalar tatlısı maviş kızımız Shorthair>Dünyalar tatlısı maviş kızımız Shorthair3 Ağustos 2022 Bolu / Gerede

British Shorthair

Satılık British Shorthair fiyatları hakkında sizlere bilgiler vermek için bu makalemizi hazırladık. British kedileri bildiğiniz gibi İngiltere kökenli bir kedi ırkı olarak kabul edilmektedir. British Shorthair cinsinde olan kediler, yumuşak ve sık bir tüy yapısına sahiptirler. En çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise hızlı şekilde kilo alabilme özellikleridir. Evcil hayvanlarını beslemekten zevk alan kişilerin en çok tercih ettiği kedi türleri arasında birinci gelen kedi türü diyebiliriz. British shorthair yavruları çok fazla bakıma ihtiyaç duymamaktadırlar. Tüylerinin haftada bir defa taranması yeterli olabilmektedir. Diğer kedi türlerine nazaran sessiz ve sabırli bir karakteri bulunmaktadır. Apartmanda beslenecek olan kedi türleri arasında da başta gelebilir. Sitemiz üzerinde de birbirinden tatlı Satılık british shorthair bulunmaktadır. Fiyatlar konusunda da çok pahalı olmaması dikkat çekmektedir. Yaşam ömürlerinden bahsedecek olursak, ortalama 14-18 yıl arasında ömürleri vardır. British Shortair yavruları konusunda da sitemizde bir çok ilan mevcuttur.

British Shorthair Özellikleri

British Shorthair kedi cinsi, katılmış olduğu birçok yarışmada derece almış ve en gözde kediler arasına girmiştir. Fakat Günümüzde İran kedisinden sonra gözde olmaktan biraz daha düşmeye başlamıştır. Fakat Çok sevilerek bakılan kedi cinsleri arasında da yerini halen daha korumaya devam etmektedir. Yapısı itibariyle British shorthair yavruları, vücut olarak heybetli ve güçlü bir kedi olarak bilinmektedir. Vücutları kaslı ve kemikleri fazlasıyla güçlüdür. Çok dayanıklı olarak kabul edilen Shorthair kedisinin boyları da ortalama düzeyde olarak kabul edilmektedir.

 British shorthair ilanları arasında da dikket edeceğiniz gibi kafa yapısı fazlasıyla yuvarlak ve geniş bir kedidir. Kulaklarının arkasında kalan tepe bölgesi tamamen düzdür. Kulak uçları yuvarlak, kulakları da ortalama boyutlardadır. SCR’li olarak kabul edilen British shorthair kedilerinin göz renklşeri genelde bakır ve ya kehriber renklerindedir. Mavi veyahut yeşil gözlü olanları da nadiren piyasada bulunabilmektedir.

British Shorthair Fiyatları

British Shorthair fiyatları genelde piyasa üzerinde özelliklerine göre 1.000 Türk Lirası ve 5.000 Türk lirası arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Piyasadaki her satıcıdan da satın alım yapılmamalıdır. İlk satın almadan önce dikkat etmeniz gereken nokta ise kedinin anne ve babasını görmektir. Bu kediler çok nadir bir ırk olduğu için kırma olan kedi türleri de orijinal ırk adı altında satılmaktadır. Sizler de güzel bir araştırma sonrasında bu tarz kedilere sahip olabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz ilanlar ile sizler de mükemmel ırktaki kedilere sahip olun. Kedileri görmeden satın almayın ve araştırmasını mutlaka yapın. Orjinal ırk olan kedilerin genelde belgeleri bulunmaktadır. Bu belgeleri de bir veteriner vasıtası ile onaylayıp detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

British Shorthair Nasıl Bakılır

Genel olarak British shorthair yavruları tüyleri gri renk tonlarında olmaktadır. Griden farklı olarak da farklı renk türlerine de sahip olan british shorthair ilanları da görebilirsiniz. Omuz ve geniş göğüslere sahiptir ve kısa tüyler kuyruk bölgesinde yoğunlaşmaktadır.  Bakım öncesinde sizlere tavsiye etmemiz gereken, bu cinsteki kedilerin banyo problemidir. Ayda bir defa çok mecbur kalmadıkça duşa sokmanızı tavsiye etmemekteyiz. Kediler bildiğiniz gibi kendilerini temizleme yetisine sahiptirler. Tarama konusuna gelecek olursak, 2 günde bir veya haftada 3 defa olmak üzere standart bir tarama ritüeli yapabilirsiniz. Bu tarama işlemi sonrasında kedinizin tüyleri daha sağlıklı olacak ve rahat bir şekilde uzayacaktır. Tarama işlemi yapılmadığı taktirde hayvanlar çok fazla tüy dökebilmektedirler. En çok dikkat etmeniz gereken nokta ise hangi yemekleri yediği konusudur. Tüylerinin daha parlak olması için balık mamaları yedirmenizi tavsiye ederiz.

British Shorthair yavru kaç TL ?

British Shorthair kedilerin ücretleri ortalama olarak 1.000 – 3.000 TL arasında değişmektedir. British kedilerin ücretleri saflık, renk, güzellik cinsiyet gibi etkenlere göre değişmektedir.

British Shorthair çok tüy döker mi ?

British Shorthair kediler adından da anlaşılacağı üzere kısa tüylü kedilerdir. Fakat kısa tüylü olduğu için tüy dökmez diye düşünmeyin aksine çok fazla tüy dökerler. British shorthair sahiplenme den önce bu önemli bilgiyi atlamamalısınız.

British Shorthair bakımı zor mu ?

British Shorthair kedilerin bakımları diğer kedilere göre epey kolaydır. British kedilerin kısa tüyleri vardır fakat tüy döker. Bir tek dikkat etmeniz gereken yer burasıdır. Aksi takdirde çok uysal, sevimli ve arkadaş canlısı kedilerdir.

Yavru British Shorthair nasıl anlaşılır ?

British Shorthair kedilerin kısa tüyleri vardır yüzleri toplu ve gözleri iridir. Uzaktan kilolu ve yumuşak gibi gözükseler de bacak kasları kuvvetli ve omuzları geniştir. Fakat bir kedinin kesin olarak British Shorthair cinsinde olduğuna emin değilseniz bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

British Shorthair kediler ne zaman doğurur ?

Kedilerde genel olarak doğumlar 55 – 60 günleri arasında olmaktadır. Eğer kafanıza takılan şeyler varsa kedinizin sağlığı için vetenerinerizden yardım alabilirsiniz.

British Shorthair hangi renklerde olur ?

British kedilerin göz renkleri ve kürk renkleri her rengi sahip olabilir fakat göz renkleri baskın olarak kehribar renginde kürk renkleri ise baskın olarak beyaz siyah ve gri mavi renkte olabilir.

Kedi Yerine Köpek Satın Almak İstemez misiniz ?

Pek çok insan cins kedileri de cins köpekleri de seviyor. Hem köpekler hem de kediler de evde beslenebildiği için insanların aklına şu soru geliyor : Evimde köpek mi beslemeliyim , kedi mi ?

Popüler Köpek Irkları : Pomeranian Boo , Toy Poodle , Pug , French Bulldog , Golden Retriever , Chow Chow , Chihuahua

Popüler Kedi Irkları : Scottish Fold , British Shorthair , İran Kedisi , Tekir