Adres
Aramanızın sonucunda 23 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriBritish Shorthairx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
SEVGİ PITIRCIKLARI>SEVGİ PITIRCIKLARI17 Temmuz 2021 İzmir / Karabağlar
BRİTİŞH SHORT HAİR>BRİTİŞH SHORT HAİR13 Ocak 2021 İstanbul / Kartal
A KALİTE BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULARR>A KALİTE BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULARR7 Aralık 2020 Bursa / Nilüfer
BLUE BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULARIMIZ MAĞAZAMIZDAA>BLUE BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULARIMIZ MAĞAZAMIZDAA7 Aralık 2020 Bursa / Nilüfer
SEVİMLİ BRİTİSH SHORTHAİR VE SCOTTİSH FOLD YAVRULARIMIZ>SEVİMLİ BRİTİSH SHORTHAİR VE SCOTTİSH FOLD YAVRULARIMIZ7 Aralık 2020 Bursa / Nilüfer
KAR BEYAZI BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULAR>KAR BEYAZI BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULAR7 Aralık 2020 Bursa / Nilüfer
AYI SURAT BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULAR>AYI SURAT BRİTİSH SHORTHAİR YAVRULAR7 Aralık 2020 Bursa / Nilüfer
Safkan British Shorthair Yavru>Safkan British Shorthair Yavru5 Aralık 2020 İzmir / Bornova
Secereli erkek British shorthair>Secereli erkek British shorthair24 Kasım 2020 İstanbul / Bağcılar
1 BUÇUK YAŞIN DA BRITISH SHORTAİR ERKEK>1 BUÇUK YAŞIN DA BRITISH SHORTAİR ERKEK18 Kasım 2020 Ankara / Çubuk

British Shorthair

Satılık British Shorthair fiyatları hakkında sizlere bilgiler vermek için bu makalemizi hazırladık. British kedileri bildiğiniz gibi İngiltere kökenli bir kedi ırkı olarak kabul edilmektedir. British Shorthair cinsinde olan kediler, yumuşak ve sık bir tüy yapısına sahiptirler. En çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise hızlı şekilde kilo alabilme özellikleridir. Evcil hayvanlarını beslemekten zevk alan kişilerin en çok tercih ettiği kedi türleri arasında birinci gelen kedi türü diyebiliriz. British shorthair yavruları çok fazla bakıma ihtiyaç duymamaktadırlar. Tüylerinin haftada bir defa taranması yeterli olabilmektedir. Diğer kedi türlerine nazaran sessiz ve sabırli bir karakteri bulunmaktadır. Apartmanda beslenecek olan kedi türleri arasında da başta gelebilir. Sitemiz üzerinde de birbirinden tatlı Satılık british shorthair bulunmaktadır. Fiyatlar konusunda da çok pahalı olmaması dikkat çekmektedir. Yaşam ömürlerinden bahsedecek olursak, ortalama 14-18 yıl arasında ömürleri vardır. British Shortair yavruları konusunda da sitemizde bir çok ilan mevcuttur.

British Shorthair Özellikleri

British Shorthair kedi cinsi, katılmış olduğu birçok yarışmada derece almış ve en gözde kediler arasına girmiştir. Fakat Günümüzde İran kedisinden sonra gözde olmaktan biraz daha düşmeye başlamıştır. Fakat Çok sevilerek bakılan kedi cinsleri arasında da yerini halen daha korumaya devam etmektedir. Yapısı itibariyle British shorthair yavruları, vücut olarak heybetli ve güçlü bir kedi olarak bilinmektedir. Vücutları kaslı ve kemikleri fazlasıyla güçlüdür. Çok dayanıklı olarak kabul edilen Shorthair kedisinin boyları da ortalama düzeyde olarak kabul edilmektedir.

 British shorthair ilanları arasında da dikket edeceğiniz gibi kafa yapısı fazlasıyla yuvarlak ve geniş bir kedidir. Kulaklarının arkasında kalan tepe bölgesi tamamen düzdür. Kulak uçları yuvarlak, kulakları da ortalama boyutlardadır. SCR’li olarak kabul edilen British shorthair kedilerinin göz renklşeri genelde bakır ve ya kehriber renklerindedir. Mavi veyahut yeşil gözlü olanları da nadiren piyasada bulunabilmektedir.

British Shorthair Fiyatları

British Shorthair fiyatları genelde piyasa üzerinde özelliklerine göre 1.000 Türk Lirası ve 5.000 Türk lirası arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Piyasadaki her satıcıdan da satın alım yapılmamalıdır. İlk satın almadan önce dikkat etmeniz gereken nokta ise kedinin anne ve babasını görmektir. Bu kediler çok nadir bir ırk olduğu için kırma olan kedi türleri de orijinal ırk adı altında satılmaktadır. Sizler de güzel bir araştırma sonrasında bu tarz kedilere sahip olabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz ilanlar ile sizler de mükemmel ırktaki kedilere sahip olun. Kedileri görmeden satın almayın ve araştırmasını mutlaka yapın. Orjinal ırk olan kedilerin genelde belgeleri bulunmaktadır. Bu belgeleri de bir veteriner vasıtası ile onaylayıp detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

British Shorthair Nasıl Bakılır

Genel olarak British shorthair yavruları tüyleri gri renk tonlarında olmaktadır. Griden farklı olarak da farklı renk türlerine de sahip olan british shorthair ilanları da görebilirsiniz. Omuz ve geniş göğüslere sahiptir ve kısa tüyler kuyruk bölgesinde yoğunlaşmaktadır.  Bakım öncesinde sizlere tavsiye etmemiz gereken, bu cinsteki kedilerin banyo problemidir. Ayda bir defa çok mecbur kalmadıkça duşa sokmanızı tavsiye etmemekteyiz. Kediler bildiğiniz gibi kendilerini temizleme yetisine sahiptirler. Tarama konusuna gelecek olursak, 2 günde bir veya haftada 3 defa olmak üzere standart bir tarama ritüeli yapabilirsiniz. Bu tarama işlemi sonrasında kedinizin tüyleri daha sağlıklı olacak ve rahat bir şekilde uzayacaktır. Tarama işlemi yapılmadığı taktirde hayvanlar çok fazla tüy dökebilmektedirler. En çok dikkat etmeniz gereken nokta ise hangi yemekleri yediği konusudur. Tüylerinin daha parlak olması için balık mamaları yedirmenizi tavsiye ederiz.