Adres
Aramanızın sonucunda 51 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriBritish Shorthairx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
17 Aralık doğumlu British Shorthair yavrular>17 Aralık doğumlu British Shorthair yavrular23 Ocak 2022 Bingöl / Merkez
Safkan british Shorthair>Safkan british Shorthair26 Aralık 2021 Edirne / Merkez
Avrupa Şampiyonu Torunları – ny11 ve ny12 Gold Yavrular>Avrupa Şampiyonu Torunları – ny11 ve ny12 Gold Yavrular20 Aralık 2021 İstanbul / Ataşehir
ERKEK BRITISH LONGHAIR>ERKEK BRITISH LONGHAIR20 Kasım 2021 Konya / Selçuklu
Sahiplendirme>Sahiplendirme11 Kasım 2021 Tunceli / Merkez
4.5 Aylık British Shorthair Ny12 – Ny1233 Oğullarımız>4.5 Aylık British Shorthair Ny12 – Ny1233 Oğullarımız8 Kasım 2021 Sakarya / Serdivan
4.5 Aylık British Shorthair Ny12 – Ny1233 Oğullarımız>4.5 Aylık British Shorthair Ny12 – Ny1233 Oğullarımız8 Kasım 2021 Sakarya / Serdivan
Dişi british shorthair>Dişi british shorthair2 Kasım 2021 İstanbul / Küçükçekmece
Dişi british shorthair>Dişi british shorthair2 Kasım 2021 İstanbul / Küçükçekmece
Şeker Bebeklerimize Bakmadan Geçmeyin>Şeker Bebeklerimize Bakmadan Geçmeyin30 Ekim 2021 İstanbul / Üsküdar

British Shorthair

Satılık British Shorthair fiyatları hakkında sizlere bilgiler vermek için bu makalemizi hazırladık. British kedileri bildiğiniz gibi İngiltere kökenli bir kedi ırkı olarak kabul edilmektedir. British Shorthair cinsinde olan kediler, yumuşak ve sık bir tüy yapısına sahiptirler. En çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise hızlı şekilde kilo alabilme özellikleridir. Evcil hayvanlarını beslemekten zevk alan kişilerin en çok tercih ettiği kedi türleri arasında birinci gelen kedi türü diyebiliriz. British shorthair yavruları çok fazla bakıma ihtiyaç duymamaktadırlar. Tüylerinin haftada bir defa taranması yeterli olabilmektedir. Diğer kedi türlerine nazaran sessiz ve sabırli bir karakteri bulunmaktadır. Apartmanda beslenecek olan kedi türleri arasında da başta gelebilir. Sitemiz üzerinde de birbirinden tatlı Satılık british shorthair bulunmaktadır. Fiyatlar konusunda da çok pahalı olmaması dikkat çekmektedir. Yaşam ömürlerinden bahsedecek olursak, ortalama 14-18 yıl arasında ömürleri vardır. British Shortair yavruları konusunda da sitemizde bir çok ilan mevcuttur.

British Shorthair Özellikleri

British Shorthair kedi cinsi, katılmış olduğu birçok yarışmada derece almış ve en gözde kediler arasına girmiştir. Fakat Günümüzde İran kedisinden sonra gözde olmaktan biraz daha düşmeye başlamıştır. Fakat Çok sevilerek bakılan kedi cinsleri arasında da yerini halen daha korumaya devam etmektedir. Yapısı itibariyle British shorthair yavruları, vücut olarak heybetli ve güçlü bir kedi olarak bilinmektedir. Vücutları kaslı ve kemikleri fazlasıyla güçlüdür. Çok dayanıklı olarak kabul edilen Shorthair kedisinin boyları da ortalama düzeyde olarak kabul edilmektedir.

 British shorthair ilanları arasında da dikket edeceğiniz gibi kafa yapısı fazlasıyla yuvarlak ve geniş bir kedidir. Kulaklarının arkasında kalan tepe bölgesi tamamen düzdür. Kulak uçları yuvarlak, kulakları da ortalama boyutlardadır. SCR’li olarak kabul edilen British shorthair kedilerinin göz renklşeri genelde bakır ve ya kehriber renklerindedir. Mavi veyahut yeşil gözlü olanları da nadiren piyasada bulunabilmektedir.

British Shorthair Fiyatları

British Shorthair fiyatları genelde piyasa üzerinde özelliklerine göre 1.000 Türk Lirası ve 5.000 Türk lirası arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Piyasadaki her satıcıdan da satın alım yapılmamalıdır. İlk satın almadan önce dikkat etmeniz gereken nokta ise kedinin anne ve babasını görmektir. Bu kediler çok nadir bir ırk olduğu için kırma olan kedi türleri de orijinal ırk adı altında satılmaktadır. Sizler de güzel bir araştırma sonrasında bu tarz kedilere sahip olabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz ilanlar ile sizler de mükemmel ırktaki kedilere sahip olun. Kedileri görmeden satın almayın ve araştırmasını mutlaka yapın. Orjinal ırk olan kedilerin genelde belgeleri bulunmaktadır. Bu belgeleri de bir veteriner vasıtası ile onaylayıp detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

British Shorthair Nasıl Bakılır

Genel olarak British shorthair yavruları tüyleri gri renk tonlarında olmaktadır. Griden farklı olarak da farklı renk türlerine de sahip olan british shorthair ilanları da görebilirsiniz. Omuz ve geniş göğüslere sahiptir ve kısa tüyler kuyruk bölgesinde yoğunlaşmaktadır.  Bakım öncesinde sizlere tavsiye etmemiz gereken, bu cinsteki kedilerin banyo problemidir. Ayda bir defa çok mecbur kalmadıkça duşa sokmanızı tavsiye etmemekteyiz. Kediler bildiğiniz gibi kendilerini temizleme yetisine sahiptirler. Tarama konusuna gelecek olursak, 2 günde bir veya haftada 3 defa olmak üzere standart bir tarama ritüeli yapabilirsiniz. Bu tarama işlemi sonrasında kedinizin tüyleri daha sağlıklı olacak ve rahat bir şekilde uzayacaktır. Tarama işlemi yapılmadığı taktirde hayvanlar çok fazla tüy dökebilmektedirler. En çok dikkat etmeniz gereken nokta ise hangi yemekleri yediği konusudur. Tüylerinin daha parlak olması için balık mamaları yedirmenizi tavsiye ederiz.

British Shorthair yavru kaç TL ?

British Shorthair kedilerin ücretleri ortalama olarak 1.000 – 3.000 TL arasında değişmektedir. British kedilerin ücretleri saflık, renk, güzellik cinsiyet gibi etkenlere göre değişmektedir.

British Shorthair çok tüy döker mi ?

British Shorthair kediler adından da anlaşılacağı üzere kısa tüylü kedilerdir. Fakat kısa tüylü olduğu için tüy dökmez diye düşünmeyin aksine çok fazla tüy dökerler. British shorthair sahiplenme den önce bu önemli bilgiyi atlamamalısınız.

British Shorthair bakımı zor mu ?

British Shorthair kedilerin bakımları diğer kedilere göre epey kolaydır. British kedilerin kısa tüyleri vardır fakat tüy döker. Bir tek dikkat etmeniz gereken yer burasıdır. Aksi takdirde çok uysal, sevimli ve arkadaş canlısı kedilerdir.

Yavru British Shorthair nasıl anlaşılır ?

British Shorthair kedilerin kısa tüyleri vardır yüzleri toplu ve gözleri iridir. Uzaktan kilolu ve yumuşak gibi gözükseler de bacak kasları kuvvetli ve omuzları geniştir. Fakat bir kedinin kesin olarak British Shorthair cinsinde olduğuna emin değilseniz bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

British Shorthair kediler ne zaman doğurur ?

Kedilerde genel olarak doğumlar 55 – 60 günleri arasında olmaktadır. Eğer kafanıza takılan şeyler varsa kedinizin sağlığı için vetenerinerizden yardım alabilirsiniz.

British Shorthair hangi renklerde olur ?

British kedilerin göz renkleri ve kürk renkleri her rengi sahip olabilir fakat göz renkleri baskın olarak kehribar renginde kürk renkleri ise baskın olarak beyaz siyah ve gri mavi renkte olabilir.