Adres
Aramanızın sonucunda 38 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriScottish Foldx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
Scottish fold ve Scottish Straight yavru>Scottish fold ve Scottish Straight yavru17 Ekim 2021 Ankara / Etimesgut
Scottish Fold Yavrular>Scottish Fold Yavrular13 Ekim 2021 Ankara / Etimesgut
Orjinal Scottish Fold>Orjinal Scottish Fold5 Ekim 2021 İzmir / Menemen
Blue Point Minnoşlar>Blue Point Minnoşlar3 Ekim 2021 İstanbul / Beylikdüzü
Blue Point Minnoşlar>Blue Point Minnoşlar3 Ekim 2021 İstanbul / Beylikdüzü
Yavru kedimize yeni yuva arıyoruz ücretli>Yavru kedimize yeni yuva arıyoruz ücretli2 Ekim 2021 Denizli / Pamukkale
MİNİK SCOTTİŞH VE BRİTİŞH YAVRULARI>MİNİK SCOTTİŞH VE BRİTİŞH YAVRULARI30 Eylül 2021 İstanbul / Maltepe
Beyaz mavi gözlü scottish>Beyaz mavi gözlü scottish26 Eylül 2021 İstanbul / Bayrampaşa
Orjinal Scottish Fold Yavru Kedilerim>Orjinal Scottish Fold Yavru Kedilerim26 Eylül 2021 İzmir / Menemen
Scottish straight>Scottish straight20 Eylül 2021 İstanbul / Küçükçekmece

Scottish Fold

Satılık Scottish Fold fiyatları hakkında merak edilenlerin hepsini bir yazıda toplamak istedik. Bildiğiniz üzere Scottish Fold cinsi kediler, sahiplerine karşı olan sevgisiyle ve zekiliği ile bilinmektedirler. Herhangi bir aile ortamında kendi sahibini kendisi seçen bir kedi türü olarak da bilinmektedir. Bu cinsteki kedi türleri ise özel eğitim almaya çok uygun bir ev arkadaşı olarak da bilinmektedir. Yavru Scottish Fold keidleri ise asla evlerine gelen misafirleri yadırgamazlar ve ılımlı şekilde yaklaşırlar. Bu sebepten ötürü tam bir ev kedisi olarak da bilinmektedirler. scottish fold kedisi gerek görüntüsüyle gerekse karakterleri itibariyle çok sevilen bir kedi türü olarak da bilinmektedir. Bakımları ise son derece basit olan bu kedi türü, tek başına kaldığı zaman oyuncaklarıyla oynayarak vakit geçirmesini de çok sever. scottish fold kedisi için bir kaç oyuncak günü geçirmesi için yeterli olabilecektir. Evde yalnız yaşayan kişiler mutlaka scottish fold ilanları sayfasını incelemeli ve kendilerine tatlı bir ev arkadaşı edinmelidirler. Sitemizden yayınladığımız ilanlara göz atarak scottish fold fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilmeniz son derece mümkün. 

Scottish Fold Özellikleri

Scottish Fold cinsi kediler diğer kedi türleri gibi standart bir yaşamdan hoşlanmaktadırlar. Beslenme konusunda en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise her gün aynı saatte yemek yemek olarak da bilinmektedir. Uyku ve oyun oynayarak vakit geçirmek bu cinsler için de fazlasıyla önemlidir. Saf ve temiz kalpli olarak bilinen Scottish Fold kedisi insanların peşinden gitmeye bayılır ve bu konuda hep kararlı olarak bilinir. Ev içerisinde de sahibini oda oda takip etmeye devam eder. Diğer yandan da zeki ve akıllı yapısı sayesinde de yeni şeyler öğrenmeye hızlı şekilde devam etmektedir. 

Scottish Fold kedisinin en çok dikkat çeken hareketlerinden bir tanesi ise arka bacaklarının üzerine oturarak etrafında olan biteni seyretmesidir. Aşırı tatlı hareketler sergileyip bu hareketlerden vazgeçmeyerek sürekli kendi hareketlerini tekrarlar. Diğer yandan da en çok yaptığı şeylerden bir tanesi açık bir musluk gördüğünde onun başından ayrılmaması olarak da bilinmektedir. Karakteri yeni doğmuş bir bebek gibi sayılabilmektedir. Evde kimse olmadığında üzüldükleri de sık sık bilinen bir teoridir. Bu sebepten dolayı yalnız bırakılmaması tavsiye edilmektedir. 

Yavru Scottish Fold Fiyatları

Scottish Fold cinsi kedileri veya yavrularını ücresiz olarak sahiplenmeniz gerçekten çok zor bir durum olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde de çok fazla tercih edilen ve sahiplenilen kedi cinslerinden bir tanesi olduğu için, genel olarak safkanlığını korumaktadır. Bu nadir cinste olan Scottish fold yavrusu veya yavrularını da çok ucuz fiyatlara alamnız mümkün değildir. Bu tarz alımlarda çok yüksek miktarlar da ödemenize gerek yoktur. Bu tarz sıkıntılar yaşamamanız için dikkat etmeniz gereken şeylere değişeneceğiz ve scottish fold fiyatları açısından da sizleri hızlı bir şekilde bilgilendireceğiz. 

İlk olarak dikkat etmeniz gereken şeylerden bir tanesi, kedinin anne ve babasını görmek olacaktır. Bu tarz bi istek ile kedinin kırma olduğunu veya olmadığınız anlamanıza fayda sağlayacaktır. Anne veyahut babadan bir tanesinin mutlaka dik kulağa sahip olması gerekmektedir. Satın alacağınız Scottish fold yavrusunun kuyruğuna da dikkat etmeniz gerekmektedir. kuyruğunun boru gibi olmaması ve omurgasının da hareketsiz olmaması lazım. Yürüyüşü de normal şekilde olmalıdır. Bu sebepten dolayı ince noktaları değerlendirmeniz sizler açısından da iyi olacaktır. Yoksa kedinin ilerde yaşayacağı sağlık sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tarz durumlar scottish fold fiyatları yüksek olduğu için biliçsiz üreticilerin hatası ile meydana beklmektedir. Irkları kırdıkları için sıkıntılı durumlar da ortaya çıkabilmektedir. Bu durum ise sıkıntılı bir gen kusuru da meydana getirebilmektedir. bu sebepten dolayı anne veya babadan bir tanesi mutlaka dik kulaklara sahip olmalıdır. 

Scottish Fold Nasıl Bakılır

Scottish Fold, büyük kulaklar, kıvırcık tüyler ve parlak 0lan gözleri ile dikkat çeken ve benzersiz bir kedi türü olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde ise en popüler kedi ırklarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Scottish fold yavruları genelde kulakları aşağı doğru bakan bir kedi türüdür. Diğer türlerden de çok rahatlıklıkla ayırt edebilirsiniz. Kısacası bu kediyi görüp de beğenmeyen insan çok nadirdir. 

Scottish fold kedisi bakımı olarak da sizlere bazı durumlardan söz etmek isteriz. İlk olarak tüyleri çok uzun olmayan bir kedi türü olduğunu belirtelim. Diğer bir tür olan longhair scottish fold kedi türüne nazaran daha kısa tüylü bir cinstir. Tüy bakımını ise haftada 2 defa olmak üzere tüylerini tarayarak yapabilirsiniz. Bu şekilde kedinin tüy dökmesini azaltarak daha sağlıklı tüylere sahip olmasını da sağlayabilirsiniz. 

Scottish fold kedisinin tırnak bakımı ve tüy bakımına mutlaka yavruyken başlamanız gerekmektedir. Yavruyken onları alıştırdığınızda kedinizin büyüdüğünde daha az sıkıntı çekmesine yardımcı olursunuz. Kediniz bu ritüele alışkın olduğu için tırnak kesme gibi durumlarda sıkıntı çıkartmayacak ve sizlere her zaman kolaylık sağlayacaktır. Bu durumda da eğlenceli vakitler geçirmenize de katkı sağlayabilecektir. 

Yavrunuza mama seçimi yaparken mutlaka onun yaşam stiline göre yiyeceğini seçmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, çok fazla tüy döküyorsa balık içeriği bulunan mamaları tercih etmelisiniz. Balık mamalarının içerisinde bulunan vitaminler ile tüylerini güçlendirir ve daha sağlıklı olmasına katkıda bulunabilirsiniz. 

Satılık Scottish Fold İlanları

Piyasadaki birçok kedi sahibi ne yazık ki kedilerini ücretsiz sahiplendirmeyi seçmemektedir. Özellikle nadir bulunan türlere sahip olan bireyler, kedi yavrularını sahiplendirmek yerine tanıdıkları kişilere satmaktadır. Bu durumun artılarından bahsedecek olursak, ücretsiz sahiplenip ırkları kırmaya çalışan üreticiler hayvanların sağlıklarıyla da oynamaktadırlar. Bu sebepten dolayı maddi gücü yüksek ve kedinin bakımında zorlanmayacak kişiler bu tarz kedi sahipliğini yapmalıdır. Özel ırk olan kedileri ücretsiz sahiplenmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken, çevrenizde scottish fold sahibi olan kişiler ile görüşmek olacaktır. Bu kedi türüne sahip olan tanıdıklarınızın kedisi hamile kaldığında mutlaka onlardan bir yavru sözü almalısınız. Genelde verilen sözler de bildiğiniz üzere tutulmalıdır. Kedi veya köpek satışı yapan kişiler genelde kedileri asla ücretsiz olarak vermemektedirler. Bu tarz durumlarla da karşılaşmanız fazlasıyla mümkün olarak kabul edilmektedir. Bir ihtimal ile sokaklarda da karşılaşabileceğiniz, scottish fold kırması kedi türleri de olacaktır. Başı boş gezen bu kedileri de ücretsiz bir şekilde sahiplenebilirsiniz. Fakat internetten de göreceğiniz üzere scottish fold sahipleri genelde ücretsiz şekilde kedilerini vermemektedirler. 

Sizlere tavsiyemiz en yakın barınaklara gidip oradaki kedi veya köpek türlerini incelemenizdir. Mutlaka orijinal ırk olmasa bile karşınıza güzel kedi veya köpekler çıkacaktır. Buradan sahipleneceğiniz yavrular ile sizler de mutlu dakikalar yaşayabilirsiniz.  İnternet üzerinde satışı yapılan scottish fold kedileri genelde ücretsiz olarak yazmaktadır. Fakat bu sadece göstermelik şekilde hazırlanmıştır. Ücretsiz olarak yazılması yasal olarak zorunludur. Bu sebepten dolayı genel olarak fiyatlarını aradıktan sonra söylemektedirler. Scottish fold yavrularını da görmeden önce mutlaka anne ve babasının fotoğrafını isteyin ve bir klinikte kedi yavrularını inceleyin. Bir veteriner vasıtası ile bu işi yapmanız da sizlere fayda sağlayacaktır.