Adres
Aramanızın sonucunda 191 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriScottish Foldx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
SIFIR KULAK LİLAC SCOTTİSH FOLD>SIFIR KULAK LİLAC SCOTTİSH FOLD23 Eylül 2022 Ankara / Yenimahalle
SCOTTİSH FOLD>SCOTTİSH FOLD23 Eylül 2022 İstanbul / Sancaktepe
Scotish fold yavrular>Scotish fold yavrular23 Eylül 2022 İstanbul / Beylikdüzü
2 aylık bluepoint dişi ve erkek yavru kedi>2 aylık bluepoint dişi ve erkek yavru kedi23 Eylül 2022 İstanbul / Tuzla
Birbirinden tatlı minikler>Birbirinden tatlı minikler19 Eylül 2022 Kocaeli / Gebze
3 aylık safkan Scottish Fold Blue Point Dişi iç/dışparazit yapıldı>3 aylık safkan Scottish Fold Blue Point Dişi iç/dışparazit yapıldı19 Eylül 2022 Bursa / Gemlik
Safkan 2 adet Scottish yavrularım>Safkan 2 adet Scottish yavrularım19 Eylül 2022 Karabük / Safranbolu
SAFKAN SCOTTİSH FOLD>SAFKAN SCOTTİSH FOLD16 Eylül 2022 Kayseri / Kocasinan
Scottish Straight Erkek Yavru>Scottish Straight Erkek Yavru15 Eylül 2022 İstanbul / Kartal
Hareketli oyuncu Tuvalet eğitimi almış yavru>Hareketli oyuncu Tuvalet eğitimi almış yavru15 Eylül 2022 Mersin / Mezitli

Scottish Fold

Satılık Scottish Fold fiyatları hakkında merak edilenlerin hepsini bir yazıda toplamak istedik. Bildiğiniz üzere Scottish Fold cinsi kediler, sahiplerine karşı olan sevgisiyle ve zekiliği ile bilinmektedirler. Herhangi bir aile ortamında kendi sahibini kendisi seçen bir kedi türü olarak da bilinmektedir. Bu cinsteki kedi türleri ise özel eğitim almaya çok uygun bir ev arkadaşı olarak da bilinmektedir.Yavru Scottish Fold keidleri ise asla evlerine gelen misafirleri yadırgamazlar ve ılımlı şekilde yaklaşırlar. Bu sebepten ötürü tam bir ev kedisi olarak da bilinmektedirler. scottish fold kedisi gerek görüntüsüyle gerekse karakterleri itibariyle çok sevilen bir kedi türü olarak da bilinmektedir. Bakımları ise son derece basit olan bu kedi türü, tek başına kaldığı zaman oyuncaklarıyla oynayarak vakit geçirmesini de çok sever. scottish fold kedisi için bir kaç oyuncak günü geçirmesi için yeterli olabilecektir. Evde yalnız yaşayan kişiler mutlaka scottish fold ilanlarısayfasını incelemeli ve kendilerine tatlı bir ev arkadaşı edinmelidirler. Sitemizden yayınladığımız ilanlara göz atarak scottish fold fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilmeniz son derece mümkün.

Scottish Fold Özellikleri

Scottish Fold cinsi kediler diğer kedi türleri gibi standart bir yaşamdan hoşlanmaktadırlar. Beslenme konusunda en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise her gün aynı saatte yemek yemek olarak da bilinmektedir. Uyku ve oyun oynayarak vakit geçirmek bu cinsler için de fazlasıyla önemlidir. Saf ve temiz kalpli olarak bilinen Scottish Fold kedisi insanların peşinden gitmeye bayılır ve bu konuda hep kararlı olarak bilinir. Ev içerisinde de sahibini oda oda takip etmeye devam eder. Diğer yandan da zeki ve akıllı yapısı sayesinde de yeni şeyler öğrenmeye hızlı şekilde devam etmektedir.

Scottish Fold kedisinin en çok dikkat çeken hareketlerinden bir tanesi ise arka bacaklarının üzerine oturarak etrafında olan biteni seyretmesidir. Aşırı tatlı hareketler sergileyip bu hareketlerden vazgeçmeyerek sürekli kendi hareketlerini tekrarlar. Diğer yandan da en çok yaptığı şeylerden bir tanesi açık bir musluk gördüğünde onun başından ayrılmaması olarak da bilinmektedir. Karakteri yeni doğmuş bir bebek gibi sayılabilmektedir. Evde kimse olmadığında üzüldükleri de sık sık bilinen bir teoridir. Bu sebepten dolayı yalnız bırakılmaması tavsiye edilmektedir.

Yavru Scottish Fold Fiyatları

Scottish Fold cinsi kedileri veya yavrularını ücresiz olarak sahiplenmeniz gerçekten çok zor bir durum olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde de çok fazla tercih edilen ve sahiplenilen kedi cinslerinden bir tanesi olduğu için, genel olarak safkanlığını korumaktadır. Bu nadir cinste olan Scottish fold yavrusu veya yavrularını da çok ucuz fiyatlara alamnız mümkün değildir. Bu tarz alımlarda çok yüksek miktarlar da ödemenize gerek yoktur. Bu tarz sıkıntılar yaşamamanız için dikkat etmeniz gereken şeylere değişeneceğiz ve scottish fold fiyatları açısından da sizleri hızlı bir şekilde bilgilendireceğiz.
İlk olarak dikkat etmeniz gereken şeylerden bir tanesi, kedinin anne ve babasını görmek olacaktır. Bu tarz bi istek ile kedinin kırma olduğunu veya olmadığınız anlamanıza fayda sağlayacaktır. Anne veyahut babadan bir tanesinin mutlaka dik kulağa sahip olması gerekmektedir. Satın alacağınız Scottish fold yavrusunun kuyruğuna da dikkat etmeniz gerekmektedir. kuyruğunun boru gibi olmaması ve omurgasının da hareketsiz olmaması lazım. Yürüyüşü de normal şekilde olmalıdır. Bu sebepten dolayı ince noktaları değerlendirmeniz sizler açısından da iyi olacaktır. Yoksa kedinin ilerde yaşayacağı sağlık sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tarz durumlar scottish fold fiyatları yüksek olduğu için biliçsiz üreticilerin hatası ile meydana beklmektedir. Irkları kırdıkları için sıkıntılı durumlar da ortaya çıkabilmektedir. Bu durum ise sıkıntılı bir gen kusuru da meydana getirebilmektedir. bu sebepten dolayı anne veya babadan bir tanesi mutlaka dik kulaklara sahip olmalıdır.

Scottish Fold Nasıl Bakılır

Scottish Fold, büyük kulaklar, kıvırcık tüyler ve parlak 0lan gözleri ile dikkat çeken ve benzersiz bir kedi türü olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde ise en popüler kedi ırklarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Scottish fold yavruları genelde kulakları aşağı doğru bakan bir kedi türüdür. Diğer türlerden de çok rahatlıklıkla ayırt edebilirsiniz. Kısacası bu kediyi görüp de beğenmeyen insan çok nadirdir.

Scottish fold kedisi bakımı olarak da sizlere bazı durumlardan söz etmek isteriz. İlk olarak tüyleri çok uzun olmayan bir kedi türü olduğunu belirtelim. Diğer bir tür olan longhair scottish fold kedi türüne nazaran daha kısa tüylü bir cinstir. Tüy bakımını ise haftada 2 defa olmak üzere tüylerini tarayarak yapabilirsiniz. Bu şekilde kedinin tüy dökmesini azaltarak daha sağlıklı tüylere sahip olmasını da sağlayabilirsiniz.

Scottish fold kedisinin tırnak bakımı ve tüy bakımına mutlaka yavruyken başlamanız gerekmektedir. Yavruyken onları alıştırdığınızda kedinizin büyüdüğünde daha az sıkıntı çekmesine yardımcı olursunuz. Kediniz bu ritüele alışkın olduğu için tırnak kesme gibi durumlarda sıkıntı çıkartmayacak ve sizlere her zaman kolaylık sağlayacaktır. Bu durumda da eğlenceli vakitler geçirmenize de katkı sağlayabilecektir.

Yavrunuza mama seçimi yaparken mutlaka onun yaşam stiline göre yiyeceğini seçmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, çok fazla tüy döküyorsa balık içeriği bulunan mamaları tercih etmelisiniz. Balık mamalarının içerisinde bulunan vitaminler ile tüylerini güçlendirir ve daha sağlıklı olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Satılık Scottish Fold İlanları

Piyasadaki birçok kedi sahibi ne yazık ki kedilerini ücretsiz sahiplendirmeyi seçmemektedir. Özellikle nadir bulunan türlere sahip olan bireyler, kedi yavrularını sahiplendirmek yerine tanıdıkları kişilere satmaktadır. Bu durumun artılarından bahsedecek olursak, ücretsiz sahiplenip ırkları kırmaya çalışan üreticiler hayvanların sağlıklarıyla da oynamaktadırlar. Bu sebepten dolayı maddi gücü yüksek ve kedinin bakımında zorlanmayacak kişiler bu tarz kedi sahipliğini yapmalıdır. Özel ırk olan kedileri ücretsiz sahiplenmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken, çevrenizde scottish fold sahibi olan kişiler ile görüşmek olacaktır. Bu kedi türüne sahip olan tanıdıklarınızın kedisi hamile kaldığında mutlaka onlardan bir yavru sözü almalısınız. Genelde verilen sözler de bildiğiniz üzere tutulmalıdır. Kedi veya köpek satışı yapan kişiler genelde kedileri asla ücretsiz olarak vermemektedirler. Bu tarz durumlarla da karşılaşmanız fazlasıyla mümkün olarak kabul edilmektedir. Bir ihtimal ile sokaklarda da karşılaşabileceğiniz, scottish fold kırması kedi türleri de olacaktır. Başı boş gezen bu kedileri de ücretsiz bir şekilde sahiplenebilirsiniz. Fakat internetten de göreceğiniz üzere scottish fold sahipleri genelde ücretsiz şekilde kedilerini vermemektedirler.

Sizlere tavsiyemiz en yakın barınaklara gidip oradaki kedi veya köpek türlerini incelemenizdir. Mutlaka orijinal ırk olmasa bile karşınıza güzel kedi veya köpekler çıkacaktır. Buradan sahipleneceğiniz yavrular ile sizler de mutlu dakikalar yaşayabilirsiniz. İnternet üzerinde satışı yapılan scottish fold kedileri genelde ücretsiz olarak yazmaktadır. Fakat bu sadece göstermelik şekilde hazırlanmıştır. Ücretsiz olarak yazılması yasal olarak zorunludur. Bu sebepten dolayı genel olarak fiyatlarını aradıktan sonra söylemektedirler. Scottish fold yavrularını da görmeden önce mutlaka anne ve babasının fotoğrafını isteyin ve bir klinikte kedi yavrularını inceleyin. Bir veteriner vasıtası ile bu işi yapmanız da sizlere fayda sağlayacaktır.

Scottish Fold kedi kaç TL ?

Scottish Fold kediler 2022 kuruna göre 600 – 7.000 TL arasında değişmektedir. Tabii ki fiyatını saflığı, güzelliği ve rengi gibi etkenler belirlemektedir.

Scottish Fold çok tüy döker mi ?

Scottish Fold kedileri kısa tüylü bir ırktır. Bu yüzden pek fazla tüy dökmezler. Fakat haftada en az 1 kez taramalısınız.

Scottish Fold ve British Shorthair aynı kediler mi ?

Irkları tamamen farklı olsa da genetik benzerlikleri oldukça vardır. İki kedi de uysal, sakin ve arkadaş canlısıdır.

Scottish Fold kediler ne kadar büyüktür ?

Yetişkin Scottish dişi kedilerin ortalama kiloları 2.5 – 4 kg arasında, yetişkin scottish fold erkek kedilerin 4 – 6 kg arasında  değişmektedir.

Kedi mi almalıyım köpek mi ?

Cins köpeklerle ilgileniyorsanız Pomeranian Boo , Toy Poodle , Pug , French Bulldog , Golden Retriever , Chow Chow , Chihuahua gibi popüler köpek ırklarına göz atabilirsiniz.