Adres
Aramanızın sonucunda 24 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriAlman Kurdux
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
IRKININ EN İYİ VE EN KALİTELİ YAVRULARI>IRKININ EN İYİ VE EN KALİTELİ YAVRULARI27 Kasım 2022 İstanbul / Büyükçekmece
Safkan Anne Baba secereli 6 aylık dişi>Safkan Anne Baba secereli 6 aylık dişi27 Kasım 2022 Aydın / Kuşadası
Belçika kurdu yavru>Belçika kurdu yavru5 Eylül 2022 Bursa / Yıldırım
Belçika kurdu yavru>Belçika kurdu yavru4 Eylül 2022 Bursa / Yıldırım
Bu yakışıklı çocuğumuza yuva arıyoruz>Bu yakışıklı çocuğumuza yuva arıyoruz3 Haziran 2022 İstanbul / Ataşehir
Safkan 2 Aylık Alman Kurdu Yavrularımız>Safkan 2 Aylık Alman Kurdu Yavrularımız31 Mayıs 2022 Ankara / Etimesgut
8 haftalık Alman çoban yavruları>8 haftalık Alman çoban yavruları11 Mayıs 2022 Ankara / Çubuk
BURSADAN ORJİNAL MALİNOİS DİŞİ YAVRULAR>BURSADAN ORJİNAL MALİNOİS DİŞİ YAVRULAR30 Nisan 2022 Bursa / Yıldırım
ALMAN ÇOBAN YAVRULAR>ALMAN ÇOBAN YAVRULAR18 Nisan 2022 İstanbul / Beşiktaş
BURSADAN MALINOIS ERKEK YAVRULAR>BURSADAN MALINOIS ERKEK YAVRULAR30 Ocak 2022

Satılık Alman Kurdu Fiyatları

Dünyanın en popüler köpek ırklarından biri olan Alman çoban köpeği, Alman kurdu olarak bilinmektedir. Ülkemizde çoğu zaman kurt köpeği olarak da anılan Alman kurdu, Deutscher Schäferhund, GSD, Alsatian gibi diğer adlara sahiptir. Güçlü duruşu, atletik yapısı ve yetenekleri ile oldukça zeki bir hayvandır. Aile, iş veya koruma köpeği olarak yetiştirilme tarzına göre birçok farklı görevi bir arada yapabilmektedir. Kolay eğitilebilir olması sayesinde en çok polis köpeği veya arama kurtarma köpeği olarak da kullanıldığı görülmektedir.

Genetik olarak bu köpek ırkının karşılaştığı en büyük sorun ise kalça çıkıkları olmaktadır. Bir çeşit eklem rahatsızlığı olan bu sorunun yanı sıra Alman kurtlarının son derece hassas bir mideye de sahip oldukları ifade edilir. Alman kurdu ülkemizde ve dünyada en popüler köpek ırklarından biridir.

Alman Çoban Köpeği Özellikleri

Alman çoban köpekleri ayırt edici birçok özellikleri ile adet simgeleşmiştir. Dişi Alman çoban köpeklerinin ideal boy ortalaması 57,5 cm olurken, erkek köpeklerde ise 62,5 cm olarak ideal boy ölçüleri ifade edilmektedir. 2.5 cm’ye kadar olan bay sapmaları normal olarak karşılanmaktadır. Ortalama ağırlıkları ise dişilerde 22 – 32 kg olurken, erkeklerde 35 – 40 kg gibi oranlar belirlenmiştir. Fiziksel özelliklerine bakıldığında rengi ve yüz hatları son derece ayırt edicidir. Yüz çevresi sert hatlara sahip, alnı kubbe biçiminde ve uzun burunludur. Burun mantarı ise siyah renktedir. Güçlü çene yapısı sayesinde oldukça keskin ısırma yeteneğine sahiptir. Gözleri ise orta büyüklükte ve kahverengidir.

Alman kurdunun şu özellikleri ise dikkat çekmektedir:

  • Çoğu zaman neşeli ve zekidir.
  • Başa 90 derece dik olacak şekilde birbirine paralel geniş kulaklara sahiptir.
  • Boynu uzundur.
  • Kendi içinde 12 farklı cinse ayrılabilir.
  • Genelde sarımsı, kahverengi, siyah, kırmızı ve siya renkte olurlar.
  • Zekasıyla uzun süredir insanlarla dosttur.

Alman Kurdu Yavru Eğitimi

Alman kurdu en yaygın eğitilen ve çeşitli alanlarda kullanılan bir köpek ırkı olarak görülmektedir. Ancak diğer tüm köpeklerde olduğu Alman kurtları da kendileri kurt sürüsü içindeki bir kurt olarak görmektedir. Köpeklerin atası kurtların temel özelliklerini barındıran bu köpeklerin eğitiminde uzman desteği gerekebilir. Yavru Alman kurdu itaat eğitimi almak için 4 aylık olması beklenmelidir. Eğitim niteliğine ve beklentilere göre farklı sürelerde eğitim tamamlanacaktır.

K9 köpeği olarak bilinen bu köpek ırkının özellikle narkotik ve arama kurtarma işlerinde yaygın olarak tercih edildiği görülmektedir. Bu yönüyle birçok köpek cinsine göre daha kolay eğitilebilir özelliklere sahiptir. Alman kurdu eğitimi için son derece hevesli ve görevlerini en iyi şekilde yapmaya odaklıdır.

Alman Kurdu Sağlığı ve Genel Yapısı

Alman kurdunun ortalama yaşam süresi 12 yıldır. Bu köpek ırkının genetik olarak sahip olduğu üç temel sorun bulunur. Yaygın olarak kalça çıkığı, mide sorunları ve kulaklar oldukça hassastır. Sağlığı ile ilgili problemlerin de bu noktalardan gelmesi muhtemeldir. Alman çoban köpeğinin genel yapısına bakıldığında ise oldukça aktif oldukları görülmektedir.

Toy Alman kurdu her ne kadar yetiştirilme tarzına göre değişse de çoğu zaman kendinden emin ve özgüvenlidir. Çoban köpeklerinin genelinin taşıdığı koruma iç güdüsü ve saldırganlığı vardır. Ancak yabancılara karşı oyuncu ve sevecen oluşuyla dikkat çekmektedir. Doğru bir eğitim ile son derece itaatkardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Alman Kurdu Kaç TL?

Alman çoban köpeğinin üretimde kullanılması için belirli kriterler bulunmaktadır. Schutsund ve Körung sınavlarından geçer not almaları gerekmektedir. 3 – 3’ten yakın kan çakışması durumunda çiftleşmeye izin verilmemektedir. Bu tür nedenlere bağlı olarak yavru Alman kurdu fiyatı artabilir.

Alman Kurdu İnsana Zarar Verir Mi?

Saldırgan bir görünüme sahip olsa da Alman kurdu vahşi görünümün altında sevecen bir yapı taşımaktadır. İnsanlarla kolay iletişim kurabilen yapısı dikkat çekmektedir. Ancak koruma iç güdüsü ve cesur oluşuyla duruma göre saldırganlaşabilir.

Alman Kurdu Evde Beslenir Mi?

Birçok köpek cinsi gibi Alman kurdunun da sosyal bir hayvan olduğu söylenebilir. Doğru bir eğitimle evde beslenmesi mümkündür. Ancak enerjisini atması ve karakterine uygun davranması için yeterli hareket alanını mutlaka sağlanması gerekmektedir.

Alman Kurdu Çok Havlar Mı?

Alman çoban köpekleri algıladıkları tehlikelere karşı hem ürktüğü için hem de sizi uyarmak için havlayabilir. Ancak kendini güvende hissettiği alanlarda, doğru bir eğitimle çok fazla havlamayacaktır.

Alman Kurdu Evde Kokar Mı?

Her canlı gibi Alman çoban köpeği bakımı aksatılırsa ve yeterli özen gösterilmezse elbette koku problemleri yaşanacaktır. Bakımına ilişkin detaylı bilgi edinerek ve düzenli bakım yaparak bu sorunun aşılması mümkündür. Uzun tüylere sahip olan cinslerin ortalama 3 ayda bir yıkanması mümkündür.

Alman Kurdu Çok Tüy Döker Mi?

Alman kurtlarının çok sık tüy döktükleri görülmektedir. Özellikle uzun tüylere sahip cinslerin bu özelliği sorun yaratabilir. Çok sık yıkanabilir bir köpek türü olmaması nedeniyle yoğun tüylerinin de etkisiyle koku problemi de yaşanabilir.