Adres
Aramanızın sonucunda 29 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriAmerican Cockerx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
Ücretsiz Sahiplendirme Cocker erkek>Ücretsiz Sahiplendirme Cocker erkek21 Ekim 2022 Tekirdağ / Süleymanpaşa
American cocker 2 aylık dişi>American cocker 2 aylık dişi9 Ağustos 2022 İstanbul / Ümraniye
Anne altından f2 cockapoo bebeklerimiz>Anne altından f2 cockapoo bebeklerimiz3 Haziran 2022 İstanbul / Beşiktaş
Kızımıza yuva arıyoruz>Kızımıza yuva arıyoruz4 Mayıs 2022 İstanbul / Kartal
Kızımıza yuva arıyoruz>Kızımıza yuva arıyoruz4 Mayıs 2022 İstanbul / Kartal
Kızımıza yuva arıyoruz>Kızımıza yuva arıyoruz4 Mayıs 2022 İstanbul / Kartal
Büyümeyen bir ırk sahiplenmek istiyorum>Büyümeyen bir ırk sahiplenmek istiyorum13 Nisan 2022 İstanbul / Gaziosmanpaşa
5 buçuk aylık Cockier Spaniel (Dişi) Kızımız yeni yuvasını arıyor>5 buçuk aylık Cockier Spaniel (Dişi) Kızımız yeni yuvasını arıyor6 Nisan 2022
10 Aylık İngiliz Cooker>10 Aylık İngiliz Cooker5 Nisan 2022
BADE’YE YUVA ARIYORUZ>BADE’YE YUVA ARIYORUZ17 Şubat 2022

Satılık American Cocker Fiyatları

American Cocker Spaniel, kendine has görünümü ile oldukça sevimli bir köpek cinsidir. İngiltere kökenli Amerikalı köpek ırkı olan bu hayvanlar, 1800’lü yıllarda Amerika’ya getirilmesinin ardından özellikle soylu sınıfta ciddi bir popülerlik kazandığı görülmüştür. İklim ve av şartlarına bağlı olarak tüylerinde zaman içinde kısalma olmuştur. Zaman içinde İngiliz ve Amerikan ırkının farklı cins özelliklerine sahip olmasının ardından her iki ülkede de tescil edilmiştir.

Genelde sakin yapılı, iyi huylu, avcılık yetenekleri ile dikkat çeken bir köpek ırkı olarak kısa zamanda popülerliği artmıştır. İngiliz Cocker ve American Cocker olmak üzere iki farklı cins olarak tescil edilmesiyle farklı karakter ve fiziksel özellikleri ortaya çıkmıştır.

American Cocker Özellikleri

American Cocker genelde şampanya ve tarçın rengi ile ayırt edici bir görünüme sahiptir. Oyunsever, gezmekten hoşlanan, avcılık yetenekleri kuvvetli bir türdür. Ortalama bir American Cocker köpeğinin ağırlığı 15 kg olarak görülmektedir. Zekası ve kolay eğitilebilir olmasıyla da bu cinsin çok sık tercih edildiği görülmektedir. Yavru American Cocker eğitim ve büyüme sürecine göre kendine has bir karaktere sahip olabilir.

Genel fiziksel özellikleri ise şöyledir:

  • Ortalama erek American Cocker 38 cm, dişiler ise 36 cm boya sahip olabilirler.
  • Ortalama 10 – 15 kg arasında kiloya sahiptir.
  • Uzun ve kendine has bir tüy yapısı vardır.
  • Siyah, kahvereng, gümüş, tarçın, şampanya gibi renklere sahiptir.
  • Spor, gösteri ve av köpeği olarak kullanılabilir.

American Cocker Karakteri

American Cocker cinsi köpeklerin genel olarak karakter özelliklerine bakıldığında oldukça oyuncu oldukları görülecektir. Cana yakın, sakin, sosyal ve oyuncudur. Aynı zaman yüksek bir zekaya sahiptir.  Çok kolay eğitilebilir olması da zekasından kaynaklanmaktadır. Özellikle planlama yeteneğine sahip olması da avlanmada son derece başarılı olmasını sağlamıştır. Yabancılara karşı saldırgan olmaması da köpek sahiplenmek isteyen birçok kişi için artı bir özellik olarak değerlendirilmektedir. Enerjik ve arkadaş canlısı yapısıyla özellikle çocuklu ailelere çok sık eşlik ettiği görülmektedir. Genel itibariyle sosyal bir köpek türüdür.

American Cocker Bakımı

American Cocker bakımı için uygun bir beslenme programı uygulanması önemlidir. Alerjik reaksiyon göstereceği gıdaları vermekten kaçınmak gerekir. Özellikle yemek artıklarının sindirim sistemine zarar vereceği için verilmemesi gerekir. Pişmiş kemikler veya yağlı gıdalardan da uzak durulması gerekmektedir. Göz ve kulakları hassas olduğu için düzenli temizlik ve pansuman gerekmektedir.

Günümüzde Cocker köpek sahiplenme çok sık görülür. Ancak American Cocker bakımı zaman zaman zorlu olabilmektedir. Tüylerinin temizliği ve taranmasının düzenli olarak yapılması ve özen gösterilmesi gerekmektedir. Düzenli veteriner hekim kontrollerinin ihmal edilmemesi ve yıkanmasına dair hususlar hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Ayda bir yıkamak tavsiye edilir.

American Cocker Sağlık Durumu

American Cocker ortalama 12 – 15 yıl yaşam süresine sahiptir. İyi koşullarda bakılan köpekler ise bu sürenin biraz üzerinde de yaşamını sürdürebilir. Sağlık durumu genelde iyidir. Ancak bakımları, egzersizleri ve beslenmeleri ihmal edilirse birçok sorun ortaya çıkabilecektir. Bu nedenle sahiplenmeden önce mutlaka bu koşulları sağlayacağınızdan emin olunuz. Sosyal bir hayvan olması nedeniyle köpeğinize yeterince vakit ayırmanız gerekmektedir. Köpek bakımında dikkat edilmesi gerekenlere uyularak sağlıklı bir ömür geçirmesini sağlayabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

American Cocker Yavru Fiyatları Ne Kadar?

Özel köpek cinslerinde olduğu gibi American Cocker fiyat özellikleri de değişmektedir. Birçok farklı unsura göre fiyatlar değişecektir.

American Cocker Çok Tüy Döker Mi?

Tüyleri American Cocker cinsinin en ayır edici özelliklerinden biridir. Düzenli şekilde taramak oldukça önemlidir. Orta derece tüy döken bu köpeklerin yumuşak ve ipeksi bir tüy yapısına sahip olduğu görülmektedir. Düzenli bakımı ile tüy dökmesi az olacağı için tercih edilebilir.

American Cocker Ne Sever?

American Cocker oldukça arkadaş canlısıdır. Oyun oynamayı ve bağ kurmayı severler. Enerjik yapıya sahiptir. İlgi görmekten çok hoşlanır. Köpeğe zarar veremeyecek gıdalar tercih edilerek zaman içinde ne tür gıdalardan hoşlandığı öğrenilebilir.

American Cocker Köpek Kokar Mı?

Düzenle bakımlarının ihmal edilmemesi halinde koku sorunu neredeyse hiç olmayacaktır. Aşırı kokusu olmadığı için de evlerde çok sık tercih edildiği görülmektedir. Orta derecede tüy dökme, aşırı kokusunun olmaması ve nispeten küçük bir ırk olması dikkat çekmektedir.

American Cocker Çok Havlar Mı?

Av konusunda son derece başarılı olan American Cocker, koruma içgüdüsü veya hisleri ile hareket edebilir. Bu tip durumlarda havlamaktadır. Ancak genel olarak gereksiz havlama yapmadığı görülür. İlgisiz veya yalnız kaldığı durumlarda daha yüksek havlayabilir.

American Cocker Evde Bakılır Mı?

American Cocker cinsi köpekler günümüzde evlerde en çok tercih edilen köpek ırkları arasında yer almaktadır. Geçmiş yıllarda daha çok avcılık için kullanılsa da güzel görünümleri ve oyuncu, sevecen yapısıyla kısa sürede evlerde de insanların en yakın dostu olmuştur. Çok tüy dökmemesi, az kokması ve ev ortamına uyumu sayesinde evde bakılabilir.