Adres
Aramanızın sonucunda 12 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriChow Chowx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
Chow chow Yavrularımız>Chow chow Yavrularımız13 Eylül 2022 Bursa / Osmangazi
Safkan koca kafa chow chow erkek yavru>Safkan koca kafa chow chow erkek yavru15 Mart 2022
Cow cow>Cow cow30 Eylül 2021 Burdur / Merkez
SHOW KALITE CHOW CHOW>SHOW KALITE CHOW CHOW2 Ağustos 2021 İstanbul / Beykoz
ORJİNAL CHOW CHOW YAVRULAR>ORJİNAL CHOW CHOW YAVRULAR30 Temmuz 2021 İstanbul / Bahçelievler
SHOW KALITE CHOW CHOW BEBEKLER>SHOW KALITE CHOW CHOW BEBEKLER30 Temmuz 2021 İstanbul / Büyükçekmece
CHOW CHOW YAVRULARIMIZ>CHOW CHOW YAVRULARIMIZ6 Ocak 2021 İstanbul / Büyükçekmece
BEYAZ CHOW CHOW YAVRULARIMIZ PASAPORTLU MİCROCHİPLİ>BEYAZ CHOW CHOW YAVRULARIMIZ PASAPORTLU MİCROCHİPLİ4 Aralık 2020 İstanbul / Beykoz
BEYAZ CHOW CHOW YAVRULARIMIZ PASAPORTLU MİCROCHİPLİ>BEYAZ CHOW CHOW YAVRULARIMIZ PASAPORTLU MİCROCHİPLİ6 Kasım 2020 İstanbul / Beykoz
BEYAZ CHOW CHOW YAVRULARIMIZ PASAPORTLU MİCROCHİPLİ>BEYAZ CHOW CHOW YAVRULARIMIZ PASAPORTLU MİCROCHİPLİ6 Kasım 2020 İstanbul / Beykoz

Satılık Chow Chow Fiyatları

Chow Chow köpek ırkı, Çin Aslanı adıyla ülkemizde bir hayli popülerdir. Halk arasında Aslan Köpeği olarak da bilinen bu köpek ırkı Çin kökenlidir. İyi bir aile köpeği olarak tanımlanan Chow Chow ırkı, sakin yapısıyla dikkat çekmektedir. Genelde sakin ve ağır başlı görülse de zaman zaman hırçınlaştığı da görülebilir. Başka köpeklere karşı üstünlük kurmak istemektedir. Yavruyken tanıdığı diğer hayvanlar ile iyi geçinebilir.

Adını sahip olduğu sık tüylerinden ve renginden alan Çin Aslanı, oldukça sevimli görünümü ile özellikle çocukların ilgisini bir hayli çekmektedir. Sakin, neşeli ve genelde mutlu görünen Chow Chow, aynı zamanda iyi bir koruma köpeği de olacaktır. Nazik davranışlara karşı çok iyi karşılık vermektedir.

Chow Chow (Çin Aslanı) Tarihçesi

Çin kökenli ve dünyanın en popüler köpek ırklarından biridir. En eski ve nadir köpek ırkları arasında gösterilen Chow Chow, tarihte ilk defa Han İmparatorluğunun milattan önce 206 yılındaki bazı kap – kaçaklarda kayıtlara geçmiştir. Dönemin Çin imparatorunun 2 bin 500 çiftten fazla bu köpeğe sahip olduğu aktarılmaktadır.

Fizyolojik yapısına bakıldığında ise iskelet sisteminin birkaç milyon yıl öncesine ait köpek fosillere benzediği aktarılmaktadır. Binlerce yıldır Çin’de varlığını sürdüren Chow Chow, çekici, avcı, bekçi gibi görevlerle kullanılmıştır. Bu ırk ile ilgili en çarpıcı unsur ise Çin’de etinin yemek olarak da tüketilmesidir. 1820’li yıllarda Londra Hayvanat Bahçesi’nde sergilenerek batıya gelen Chow Chowlar, asıl popülerliğini Kraliçe Victoria’nın bir Chow Chow edinmesi ile olmuştur.

Chow Chow (Çin Aslanı) Fiziksel Özellikleri

Kabarık tüyleri ve kendine has görünümü ile oldukça karakteristik bir özelliğe sahip olan Chow Chowlar tüm bedenleri tek renk olarak dikkat çekmektedir. Ayırt edici fiziki bir özellik olarak Chow Chow köpeklerinin dilleri birçok köpek ırkının tersine mavi – siyah renktedir. Kalın tüyleri ve derileriyle soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır.

Genel olarak Chow Chow fiziki özellikleri ise şöyle sıralanabilir:

  • Boyları ortalama yetişkin erkeklerde 56 cm, dişilerde ise 51 cm’ye kadar ulaşmaktadır.
  • Ortalama olarak 20 – 35 kg arasında ağırlıkları değişmektedir.
  • Kürk yapısı iki katmandan oluşmaktadır. Bu sayede soğuktan en iyi şekilde korunmaktadır.
  • Siyah, kızıl, kahverengi, krem rengi veya beyaz olarak tüm bedenleri tek renkten oluşur.
  • Dilleri mavi – siyah rengi ile ayırt edicidir.
  • Orta seviye bir zekaya sahiptir.
  • Ortalama 15 yıla kadar yaşayabilirler.

Çin Aslanı (Chow Chow) Karakteri

Çov Çov köpek ırkının karakteri de kendine has özellikleri ile dikkat çekmektedir. Yavru Çin Aslanı eğitimi ve bakımı zordur. Genelde diğer köpekler arasında baskın olmak ister. İtaat duygusu gelişmiş değildir. Zorda olsa sahibinin tutumuna göre eğitimi mümkün olabilir. Aile bireylerine son derece sadıktır. Genelde sakin yapıdadır. Tek bir kişi ile daha güçlü bağ kurmaktadır. Bilimsel olmayan kanıtlara göre kısa tüylü olanların uzun tüylü olanlara nazaran daha kolay eğitilebildiği aktarılmıştır. Sıcaktan hoşlanmamaktadırlar. Koruma içgüdüsü yüksektir, iyi bir şekilde sosyalleşirse daha çok sakin, kibar ve uslu bir köpek olacaktır. Genel olarak ilgisiz, sadık, sessiz bir yapıdadır.

Chow Chow Bakımı ve Temizliği

Kabarık ve sık kürkü nedeniyle bakımı birçok kişi için zordur. Mevsim geçişlerinde özellikle dikkat edilmesi gerekir. Kuru şampuanla yıkanabilir. Tüylerinin bakımı için düzenli olarak tıraş edilmesi de önemlidir. Düzenli olarak tüylerinin taranması ve dişli taraklar yardımı ile sık tüyler arasında biriken kirlerden arındırılması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Chow Chow (Çov Çov) Bakımı Zor Mu?

Pofuduk tüy yapısı Chow Chowların bakımını zorlaştırmaktadır. Sürekli bakım isteyen Chow Chowlarıın uygun taraklar ile düzenli olarak taranması gerekmektedir. Uygun şekilde tıraş ettirmekte özellikle evde bakılan hayvanlar için önemlidir. Temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken birçok unsur için uzman bir veteriner hekimden yardım almanız önerilmektedir.

Chow Chow Tehlikeli Mi?

Doğası gereği Chow Chow koruma içgüdüsüne sahip ve birazda başına buyruktur. Ancak bu özelliği onu tehlikeli yapmaz. Uygun ortamda yetişen ve yeterli alakayı gören Chow Chow tehlikeli değil, aksine sakin yapıdadır.

Chow Chow Tüyleri Kesilir Mi?

Chow Chow gibi yoğun tüy yapısına sahip evcil hayvanlarla sağlıklı bir birliktelik için tüylerinin bakımlarının mutlaka yapılması gerekir. Tüyleri uygun metotlar ile belirli dönemlerde kısaltılmalıdır. Toy Chow Chow sahiplenen kişilerin bakımında dikkat edilmesi gereken tüm unsurlara uyması önemlidir.

Chow Chow Çok Tüy Döker Mi?

Mevsimsel olarak Chow Chow yoğun şekilde tüy dökmektedir. Mevsim geçişlerinde özellikle alt kürk tabakasına bu dönemde daha özenli bakım yapılması son derece önemlidir. Gerektiğinde kuru şampuan ile yıkanması ve tüy dökümünün sağlık şekilde gerçekleşmesi için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.

Çov Çov Kaç TL?

Rengine, şeceresine ve diğer özelliklerine göre Chow Chow fiyatı değişiklik göstermektedir. Yavru Çin Aslanı fiyatı ve yetişkin Çov Çov fiyatları bu nedenle geniş bir fiyat sklası içinde yer almaktadır.