Adres
Aramanızın sonucunda 22 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriCorgix
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
Welsh corgi pembroke en özel yavrular>Welsh corgi pembroke en özel yavrular14 Kasım 2022 İstanbul / Çekmeköy
Welsh corgi pembroke en özel yavrular>Welsh corgi pembroke en özel yavrular4 Kasım 2022 İstanbul / Çekmeköy
Welsh corgi pembroke en özel yavrular>Welsh corgi pembroke en özel yavrular4 Kasım 2022 İstanbul / Çekmeköy
Welsh corgi pembroke secereli anne baba>Welsh corgi pembroke secereli anne baba4 Kasım 2022 İstanbul / Büyükçekmece
CORGİ 05339508788>CORGİ 0533950878812 Nisan 2022 İstanbul / Beşiktaş
Welsh corgi pembroke veya cardigan>Welsh corgi pembroke veya cardigan30 Mart 2022
Welsh corgi pembroke veya cardigan>Welsh corgi pembroke veya cardigan22 Mart 2022
welsh corgi pembroke yavruları>welsh corgi pembroke yavruları19 Şubat 2022
Welsh corgi pembroke fci secereli>Welsh corgi pembroke fci secereli19 Şubat 2022
Turkiyede Tek Welsh Corgi Yavrular>Turkiyede Tek Welsh Corgi Yavrular10 Ocak 2022

Satılık Corgi Fiyatları

Küçük yapısına rağmen Galler kökenli sığır çoban köpeği olan Corgi, kendine has özellikleri ile bir hayli popülerlik kazanmayı başarmıştır. Kısa bacaklı bir köpek türü olan Pembroke Welsh Corgi, İngiliz kraliyet ailesi tarafından tercih uzun süredir bakılan bir köpek ırkıdır. Çoban köpeği familyasından olmasıyla da birçok kesim tarafından tercih edilmektedir. Sevimli yüzleriyle de ilgi odağı olmayı başaran Corgi köpeklerin tarihine bakıldığında ise Vikingler tarafından Pembrokeshire’a getirildikleri söylenmektedir.

İngiliz aristokrasisinin gözde köpeği olması da adının bir hayli geniş kitleler tarafından duyulmasını sağlamıştır. Zeki, özgüvenli ve küçük boyutlu bir köpek olması da ilgi uyandırmaktadır. Küçük ve şirin görünümlerinden beklenmeyecek şekilde bekçilik kabiliyetleri de gelişkindir.

Pembroke Welsh Corgi Köpek Özellikleri 

Corgi köpek ırkının en belirgin özelliği tilkiye benzer görünüme ve küçük boyutlara sahip olmasıdır. Sevimli bir hayli ikonik bir ırk olarak geniş çevrelerce uzun süredir beslenmektedir. Katmanlı kürk yapısına sahip olmasıyla soğuk karşısında da oldukça dayanıklıdır. İsveç’ten İngiltere’ye getirildikleri düşünülmektedir. Küçük köpek ırkları arasında sayılmaktadır. Ortalama ağırlıkları ve boyları küçüktür, ancak gövdeleri uzundur. Corgi fiyatları da sahip oldukları bu tür saf özelliklere göre değişebilir.

Pembroke Welsh Corgi ırkının öne çıkan bazı özellikleri ise şunlardır:

  • Yetişkin erkek Corgi 14 kg, dişiler ise ortalama 11 kg’ye kadar ulaşabilmektedir.
  • Boy uzunlukları ise dişi ve erkeklerde ortalama 25 – 40 cm arasında değişmektedir.
  • Bacakları ve kuyrukları vücutlarına göre oldukça kısadır.
  • Küçük boy köpek ırkları arasında yer almaktadır.
  • Katmanlı kürk yapısına sahiptir.
  • Sırt, kafa ve kulaklarının genelde kızıl, kahve tonları ve siyah renkte olduğu görülmektedir. Karın, boyun ve patiler ise krem ve boz rengi ile dikkat çekmektedir.
  • Zeki ve eğitime yatkındır.
  • Ortalama 13 yıla kadar yaşayabilirler.

Corgi öpek Irkı Karakteri 

Oldukça hareketli ve enerjik bir köpek ırkı olan Corgi, çoban köpeği ailesinden olmasına rağmen evlerde de rahatlıkla adapte olmaktadır. Oldukça sessizdirler. Sevimli görünümleri ve küçük olmasına rağmen bekçilik ve koruma içgüdüsüne de sahiptirler. Sahiplerine oldukça bağlı ve neşelidir. Diğer tanımadıkları canlılara karşı saldırgan ve agresif olmasa da mesafeli davranmaktadır. Bazı durumlarda saldırganlaşması da mümkündür.

Kraliçe II. Elizabeth’in saltanatı boyunca 30’dan fazla Corgi ırkı köpeğe sahip olmasıyla da bu cins oldukça ünlüdür. 70 yıldan fazla süredir İngiliz kraliyeti tarafından tercih edilmektedir. Ancak halk arasında son dönemde popülerliğini kaybetmiştir. ABD’de ise popülerliği her geçen gün artan bir köpek ırkı olarak değerlendirilmektedir. Corgi köpek sahiplenme oranı artmaya devam etmektedir.

Corgi Bakımı ve Temizliği 

Düzenli olarak her gün egzersiz yapmaları tavsiye edilen Corgi ırkı kısa sürede şişmanlayabilir. Çoban köpeği olması nedeniyle yürüyüş sırasında sizi korumak için atağa geçmesi durumunda yanınızda mutlaka ödül maması taşımanız ve bu şekilde dizginlemeniz önerilmektedir. Olumlu birçok özelliği olsa da bakımlarını zorlaştıran birçok unsurdan da söz etmek mümkündür. Tüyleri bu konuda en çok sorunun yaşanmasına neden olan unsurdur. Uzun olmamasına rağmen çok fazla döküldüğü görülmektedir.

Beslenmesi ve bakımında gerekli özeni göstermek zahmetli ve pahalı olabilir. Bu nedenle Corgi sahiplenmeden önce bakımı hakkında bilgi sahibi olmanız tavsiye edilir. Genel itibariyle zeki, sevecen ve sahiplerine bağlı bir köpek ırkıdır. Ayrıca boğazına düşkün bir köpek türü olarak öne çıkmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Corgi Tüy Döker Mi?

Çok uzun tüylere sahip olmamasına rağmen çok tüy dökmektedir. Özellikle belirli dönemlerde yaşanacak bu tüy dökmelerine karşı alerjik reaksiyon gösterecek kişilerin dikkatli olması önerilmektedir. Düzenli bakım işlemleri yapılarak ve beslenme kontrol edilerek tüy dökme sorunu azaltılabilir.

Corgi Nereli? 

Pembroke Welsh Corgi, Galler’deki Pembrokshire kökenli bir sığır çoban köpeği ırkıdır. Buraya ise İsveç’ten 9’uncu yüzyılda Vikingler tarafından getirildiği düşünülmektedir. Kısa süre içinde İngiliz sarayının gözdesi olmayı başarmış bir ırktır.

Corgi Çok Havlar Mı?

Diğer birçok köpek ırkına göre Corgi sessiz ve çok nadir havlayan bir köpek türüdür. Bu özelliği popülerleşmesinde en önemli unsur olarak değerlendirilmektedir. Sessiz, küçük ve sevimli olmasıyla birçok kişinin gözdesidir.

Corgi Evde Beslenir Mi?

Pembroke Welsh Corgi evde beslenebilir en iyi köpek ırklarından biridir. Bunun birçok sebebi olsa da genelde hem küçük olmaları hem de sessiz olmaları temel nedendir. Ancak çok fazla tüy dökmesi dezavantaj oluşturmaktadır.

Corgi Ne Kadar Büyür?

Corgi köpek ırkı ortalama 25 – 30 cm kadar büyümektedir. Kiloları ise 11 – 14 kg arasında değişir. Bu yönüyle küçük köpek ırkları arasında yer almaktadır. Orta uzunlukta, kalın ve soğuğa karşı çift kat tüylere sahiptir.

Corgi Yavru Fiyatı Ne Kadar? 

Popülerliğini uzun süredir korumaya devam eden Corgi köpek ırkı, şeceresine, eğitimine ve diğer birçok farklı özelliğine göre farklı fiyatlara sahiptir. Genel olarak bu ırkın sahiplenilmesi için geniş bir araştırma yapılması gerekmektedir. Corgi fiyatı yavru veya yetişkin olmasına göre de değişebilir.