Adres
Aramanızın sonucunda 22 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriLabradorx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
MİNİK KÖPEK ACİL YUVA ARIYOR>MİNİK KÖPEK ACİL YUVA ARIYOR28 Eylül 2022 İstanbul / Şişli
7 aylık çok oyuncu şeker kızımız leydi>7 aylık çok oyuncu şeker kızımız leydi5 Eylül 2022 İzmir / Buca
70 Günlük Labrador ( ÜCRETSİZ)>70 Günlük Labrador ( ÜCRETSİZ)3 Ağustos 2022 Ankara / Etimesgut
Orijinal labrador erkek>Orijinal labrador erkek19 Haziran 2022 İstanbul / Ümraniye
Labrador yavru acil satılık>Labrador yavru acil satılık15 Mart 2022
Labrador Retriver>Labrador Retriver17 Şubat 2022
YAVRUMUZA YUVA ARIYORUZ>YAVRUMUZA YUVA ARIYORUZ21 Ocak 2022
Labradoodle muhteşem güzellikte bebekler>Labradoodle muhteşem güzellikte bebekler24 Kasım 2021 İstanbul / Büyükçekmece
Zeytin 1.5 Yaşında,Heyecanlı,Oyuncu,Eğitimli Labrador Melezi Bir Köpek>Zeytin 1.5 Yaşında,Heyecanlı,Oyuncu,Eğitimli Labrador Melezi Bir Köpek16 Kasım 2021 İstanbul / Üsküdar
ACİL YUVA ARIYORUZ!!!!>ACİL YUVA ARIYORUZ!!!!22 Eylül 2021 İstanbul / Gaziosmanpaşa

Satılık Labrador Fiyatları

Labrador veya Labrador Retriever, genelde kısa adıyla Labrador olarak bilinmektedir. Türkiye’de de en çok tercih köpek ırklarından biri olan Labrador Retriever cinsi köpekler, bilhassa yardım severliği ve sevimli görünümü ile dikkat çekmektedir. Sabırlı ve oldukça duygusal bir köpek ırkı olmasıyla öne çıkmaktadır. Kanada kökenli olan Labrador, yüzme becerisi ile dikkat çekmektedir. Su ve çamurda oynamayı sevmesiyle genelde oyuncu ve enerjik yapıdadır.

Arkadaş canlısı karakteri sayesinde dünya genelinde özellikle aileler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Kolay eğitilebilir olmasıyla da rehber ve narkotik köpeği olarak da çok sık Labrador cinsi köpeklere rastlanmaktadır. Arama kurtarma görevlerinde de göstermiş oldukları başarılar ön plana çıkmaktadır.

Labrador Retriever Genel Özellikleri

Lab, Labrador veya Labrador Retriever isimleriyle bilinen bu köpek ırkının genel özellikleri kısa tüylü ve oyuncu oluşudur. Boyut itibariyle ne çok büyük ne de çok küçük bir ırktır. Kuyruğu orta uzunlukta ve ucu sivri biçimi ile dikkat çekmektedir. Eğitilmeye oldukça yatkın bir ırk olarak dikkat çekerler. Fiziki olarak genel özellikleri incelendiğinde görünüm itibariyle birçok köpek ırkı ile benzerlik gösterebilir. Sağlam yapılı, orta boylu olan bu köpekler, siyah ve sarı rengi ile öne çıksa da farklı renklerde de olabilir.

Labrador ırkının dikkat çeken ve en ayırt edici fiziki bazı özellikleri şunlardır:

  • Orta boylu ve sağlam yapılıdır.
  • Yetişkin Labrador erkeğinin omuzları yerden 57 – 62 cm, dişilerde ise 54 – 59 cm yüksektir.
  • Ortalama ağırlıkları erkek yetişkin Labradorlarda 27 – 34 kg arasında, dişilerde ise ağırlık ortalaması yaklaşık 25 – 31 kg arasında değişmektedir.
  • Orta uzunlukta ve ucu sivri bir kuyruğa sahiptir.
  • Kısa tüylü postu bulunur.
  • Siyah, sarı, koyu kahverengi renklerde olabilir.

Köpek ırkları arasında Labrador oldukça özeldir. Özellikle insanlarla kolay bağ kurabilmesi ve birçok görevi başarılı bir şekilde yerine getirme beceresi sayesinde öne çıkmaktadır.

Labrador Retriever Karakteri

Zeki, duygusal ve yardımsever bir köpek ırkı olan Labradorlar oldukça da sabırlıdır. Zekası sayesinde kolay eğitilebilir köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Hareketliliği ve söz dinliyor oluşu da Labradorların yaygın olarak tercih edilmesini sağlamıştır. İnsanlarla ilişki kurmayı ve onlarla yaşamayı çok severler. Hoşlanmadıkları kişilere karşı ise oldukça mesafeli tavır sergiledikleri de görülmektedir. Ancak yabancılara kolay güvendikleri için genelde bekçilik gibi görevlerde tercih edilmemektedir. Suda ve çamurda oynamaktan zevk duyarlar.

Kanada kökenli olan Labrador, en soğuk sulara bile tereddütsüz girerek geçmişte balıkçı ağlarının çekilmesinde de kullanılmıştır. Günümüzde Labrador ırkı köpekler en çok narkotik birimlerinde ve görme engelli kişiler için rehber köpeği olarak kullanılmaktadır. Özellikle Kanada’da rehber köpeklerin yüzde 60’ından fazlasının Labrador Retriever cinsinin oluşturduğu bilinmektedir. İz sürme, arama kurtarma, avcılık ve diğer birçok konuda başarılıdır. Toy Labrador yavruları bu nedenle yetiştirilmek üzere çok sık aranmaktadır.

Labrador Temizliği ve Bakımı

Boğazına oldukça düşkün bir ırk olması nedeniyle kilo sorunlarının önüne geçilmesi ve uygun beslenme programının uygulanması oldukça önemlidir. Hem porsiyonları ayarlanmalı hem de düzenli olarak egzersiz yapmaları bu nedenle önemlidir. Kısa tüylü olmasının bir avantajı olarak hafta bir fırçalanması çoğu zaman yeterli olmaktadır. Beslenme, egzersiz ve bakımının doğru yapılmasıyla sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatına devam edebilir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Labrador Köpek Isırır Mı?

Yavru Labrador köpeklerin çok sık ısırdığı görülmektedir. Ancak bu tamamen doğal bir durumdur. Yetişkin bir Labradorun ölümcül derece insanları ısırdığı nerdeyse hiç görülmez. Ancak yetişme tarzı ve erken yaşlarda sosyalleşmesinin düzgün olmaması gibi durumlarda ısırma sorunları da her köpek ırkında olduğu gibi görülebilir. Genel itibariyle sevecen ve oyuncu bir köpek ırkıdır.

Labrador Retriever Çok Tüy Döker Mi?

Belirli mevsimlerde Labrador tüy dökmektedir. Çok sık karıştırılan Golden köpeklere nazaran çok daha az tüy döken Labrador, kısa tüylere sahiptir. Orta derecede tüy döken Labradorlar, hafta bir taranmalıdır. Eğer mevsim geçişinde ise haftada 2 veya daha fazla taranması da mümkündür.

Labrador Ev İçin Uygun Mu?

Yardımseverliği, zeki oluşu ve orta derece tüy dökme gibi özellikleri ile Labrador ev için en ideal köpek ırkları arasında yer almaktadır. Yine de doğası gereği tüm hayvanlar açık, geniş doğal alanlara ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle küçük apartman dairelerine veya evlere hapsedilmemelidir.

Labrador Retriever Soğuğa Dayanıklı Mıdır?

Labrador çift katmanlı tüy yapısına sahiptir. Bu özelliği onu soğuğa karşı dayanıklı hale getirmiştir. Ana vatanı Kanada olması da soğuk karşısında dayanıklı şekilde evrilidiğini göstermektedir.

Labrador Çok Havlar Mı?

Birçok köpek ırkının aksine Labrador duydukları seslere çok sık havlayarak tepki vermez. Genelde sessiz kalabilen bir ırk olmasıyla da evlerde tercih edilmektedir.

Yavru Labrador Fiyatı Ne Kadar?

Yavru ve yetişkin Labrador fiyatı geniş bir sklada yer almaktadır. Birçok farklı özelliğine göre Labrador köpek sahiplenmek isteyenler farklı fiyatlarla karşılaşabilir.