Adres
Aramanızın sonucunda 314 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriPomeranian Boox
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
Ayıcık Surat Boo Pomeranian Yavrular>Ayıcık Surat Boo Pomeranian Yavrular15 Ekim 2021 İstanbul / Ataşehir
Boo Tıraşlı Pomeranian Boo Yavrular>Boo Tıraşlı Pomeranian Boo Yavrular15 Ekim 2021 İstanbul / Ataşehir
Boo Pomeranian ayı surat safkan yavrularımız>Boo Pomeranian ayı surat safkan yavrularımız13 Ekim 2021 İstanbul / Ataşehir
Teddy Face Boo Pomeranian Yavrular>Teddy Face Boo Pomeranian Yavrular12 Ekim 2021 İstanbul / Ataşehir
Ayı Surat Boo Pomeranian Yavrular>Ayı Surat Boo Pomeranian Yavrular12 Ekim 2021 İstanbul / Ataşehir
Boo Tıraşlı Pomeranian Yavrular>Boo Tıraşlı Pomeranian Yavrular17 Ekim 2021 İstanbul / Ataşehir
Pomeranian boo ayicik tip safkan yavrularımız>Pomeranian boo ayicik tip safkan yavrularımız17 Ekim 2021 İstanbul / Ataşehir
Teddy Face Boo Pomeranian Yavrular>Teddy Face Boo Pomeranian Yavrular13 Ekim 2021 İstanbul / Ataşehir
Ayı Surat Boo Pomeranian Yavrular>Ayı Surat Boo Pomeranian Yavrular13 Ekim 2021 İstanbul / Ataşehir
Pomeranian Irkının En Güzel Yavruları>Pomeranian Irkının En Güzel Yavruları13 Ekim 2021 İstanbul / Ataşehir

Pomeranian Boo

Satılık pomerian boo fiyatlarından bahsedecek olursak, şehirden şehire genelde fiyatlar değişmektedir. Pomeranian köpek cinslerinden bahsedecek olursak; genel olarak görünümü kafaya gömülmüş olan kulak yapısına sahip, küçük bir burun ve derisini uzun olduğu zaman asla göremeyeceğiniz yoğun tüyleri mevcuttur. En yaygın özelliklerinden bir tanesi de iki katmanlı tüylere sahip olması diyebiliriz. Pomerianlar, yavru olduğu zamanlarda açık renkli olarak gözükmektedir. Yavaş yavaş büyüme evresinde ise renk yapısı koyulaşmaya başlar ve yetişkin olduğu evrede, bundan sonraki son halini alır.

Piyasada bir çok petshop sahibi pomeranian boo fiyatları konusunda farklı şeyler söylemektedir. Bu fiyat skalası köpeğin ne kadar orjinal bir ırka sahip olduğu, ne kadar düzenli beslendiği gibi etkenler ile de değişebilmektedir. Pomeranianlar, genelde turuncu, krem rengi, kahverengi, kiramit kırmızısı gibi yaygın renklere sahiptirler. 

Pomeranian Boo Özellikleri

Pomeranian boo özellikleri,  çok fazla olan tüy yapısından dolayı kalıplı gözükse de aslında hassas minik bir bedene sahiptirler. Kuyruk yapıları iise yukarıya doğru kıvrım alır ve yüzlerinin yanlarında da yüzünü geniş gösterebilecek tüyleri mevcuttur. 

Pomeranian ırkı, alaskan malamute ve norveç elkhound ırkını da içinde barındıran “Spitz” köpek ırkı ailesinin en ufak üyesi olarak bilinmektedir. İlk üretim aşamasındaki büyüklüğü şimdikilerden daha büyük durumdadır. Üreticilerin ırkı kırmaları ile fiziksel özellikleri de minimal derecede değişmeye başlamıştır. Resmi olarak ilk kayıt altına alınan Pomeranian Boo’lar 9-14 kilogram arasındadır. O zamanlar için evde bakılabilecek minik köpek türleri çiftleştirilerek son haline getirilmiştir. Sevimli ve bir o kadar da cılız bir köpek ırkıdır. Ön plana çıkan özelliklerinden bir tanesi ise sahiplerine olan sadakati olarak bilinmektedir. 

En çok bilinen ismi : Oyuncak Köpek 

Yüksekliği : Erkek : 16-30 Cm – Dişi : 16-30 cm 

Ortalama Ağırlığı : Maksimum 3 KG 

Ortalama yaşam süresi : 13 veya 15 yıl arasında değişmektedir. 

Pomeranian Boo Bakımı

Piyasadaki diğer büyük ırk köpeklere nazaran bakımı gayet basit olan köpek türlerinden bir tanesidir. Pomeranian boo bakımı hakkında sizlere basit ve kısa bilgiler aktaracağız. En büyük sıkıntılarından bi tanesi ise bazı zamanlarda yemek seçme eğilimi gösterebilmektedirler. Her mamayı veya gıdayı yemeyebilirler. Diğer bir yandan da yaratılış gereği Pomeranian boo türü köpeklerde obezite türü bir problem asla yaşanmamaktadır. 

Pomeranian boo tüy bakımı konusuna değinecek olursak, en çok bakım gerektiren kısımlardan bir tanesi diyebiliriz. Çift katmanlı olan kürtleri mutlaka haftada iki kez tarama yıkama veya bakım ihtiyacı duymaktadır. Bildiğiniz üzere köpeklerin tüy dökme zamanları olmaktadır. Bu tüy dökme zamanlarında ise mutlaka her gün fırçalamanız da gerekebilir. Pomeranian cinsleri çok küçük olmalarına rağmen mutlaka düzenli egzersiz ve spora ihtiyaç duymaktadırlar. Oyuncu yapıları ise fazlasıyla ön planda olan bu cins fazlasıyla zekidir ve yeni numaralar öğrenmeye çok açıktır. Eğitim konusunda Golden kadar olmasa da hızlı bir şekilde eğitime sokabileceğiniz bir köpek türüdür. Banyo konusuna gelecek olursak, çok fazla tüye sahip olduğu için sık sık suya değmesi tavsiye edilmemektedir. Hem çift katmanlı kürtü hem de derisi için bazı zamanlarda sıkıntı çıkartabilmektedir. Bu sebepten dolayı çok acil ihtiyaçlar haricinde köpeğinize banyo yaptırmanız çok fazla tavsiye edilmemektedir. 

Pomeranian Boo Fiyatları

Pomeranian cinsine ait olan köpek türü, çok nadir bulunduğu için genelde çok faiş fiyatlara satılabilmektedir. Bu ırkın fiyatı pahalı olmasına rağmen, köpek sahiplenmek isteyen kişiler satış fiyatlarını asla önemsememektedirler. Satın alım oranı da oldukça fazla olan bir köpek türü olarak bilinmektedir. Pomeranian boo fiyatları hakkında sizler için hazırlamış olduğumuş farklı fiyat türleri mevcuttur. Birçok petshop birbirinden farklı fiyat aralığı sunabilmektedir. 

2021-2020 Pomeranian fiyatlarına bakacak olursak;

Fiyatlar genel olarak Dolar baz alınarak düzenlenmektedir. Standart net bir fiyatı olmayan bu köpek türleri nadir olduğu için dolar hesabı satılmaktadır. 750 $ ve 5200 $ arası fiyat skalası 2021 ve 2020 ortalamasına göre belirlenmiştir.  Yani Türk Lirası baz alarak konuşmak gerekirse 3500 TL ve 35.000 TL arası fiyatları değişmektedir. 

Ortalama olması gereken fiyatından bahsedecek olursak, Pomeranian boo fiyatları bizce 7.000 ile 20.000 TL arasında olması gerekmektedir. Tabi ki bu bahsettiğimiz yüksek rakamlar ise tamamen orjinal ırk fiyatlarıdır. Az bulunan ırklar bildiğiniz gibi fazlasıyla değerli durumdadır. En pahalı fiyatlarda olan pomeranian yavrular ise piyasada fazlasıyla bilinen fenomen olarak tanınan köpeklerdir. 

Sizlere bahsettiğimiz 3500 TL’den satılan Pomeranian boo yavrular ise küçükken satıldığı için, ırkın ne kadar orjinal olduğunu anlayamamanızdan kaynaklanmaktadır. Satıcı da sizlere asla garanti veremeyeceği için bir an önce elinden çıkartmak için uğraşmaktadır. Pomeranian boo fiyatları asla ucuz şekilde olmamalıdır. Ucuz olan bir ırk değildir.  Bu ırkı satın almadan önce ilk olarak istemeniz gereken şeyler ise orijinalliğine dair olan belgelerdir. Köpeklerin Anne ve babasının da belli olduğu, A klas bir köpek olup olmadığı gibi bir sürü etken de bu fiyat etkileşimine doğrudan orantılıdır. 

Köpeği satın aldığınız satıcıya mutlaka referans sormanız gerekmektedir. Sizlere vereceği belgeleri detaylı şekilde incelemeli ve doğrulunu teyit etmeniz gerekmektedir. Dışarıdan alım satım yapan diğer müşterilerin de yorumlarını detaylı olarak inceleyerek ticaretinizi o şekilde yapmalısınız. 

Satılık Pomeranian Boo

Bildiğiniz üzere köpek sahiplenmek aslında çok basittir. Köpek barınaklarında birbirinden farklı ırklar olabilmektedir. Hatta bazı zamanlarda sizleri şaşırtacak nadir ırklar da olabilmektedir. Satılık Pomeranian boo türü köpekleri sahiplenmek istiyorsanız ilk olarak Pomeranian sahibi tanıdığınız olması gerekmektedir. Bu ırklar nadir ve pomeranian boo fiyatları fazlasıyla yüksek olduğu için her köpek sahibi, bu köpeği ücretsiz vermeyi kabul etmemektedir. Bir tanıdığınız vasıtasıyla kişilerin köpeğinin doğum yapması ile onlardan sahiplendirme için istekte bulunabilirsiniz.

İlk olarak bizce bakmanız gereken yerlerden bir tanesi mutlaka barınak olmalıdır. Barınaklarda bulunan köpek ırkları arasında minik köpek ırkları da çoğu zaman karşınıza çıkabilmektedir. Fakat sizlere de söylediğimiz gibi köpek sahiplenmenin de bazı şartları mevcuttur. Herkes köpek sahibi olamaz. Daha önceden deneyiminiz yoksa, barınaklardaki köpekler ile sık sık zaman geçirmenizi tavsiye ederiz. Köpeklerin kokusuna, dokunusuna, duygusuna ve hareketlerine yatkın olmanız sizlerin daha hızlı bir şekilde köpeğe alışmanıza katkıda bulunacaktır. 

Daha önceden hiç pomeranian boo sahiplenmemiş kişiler, köpek bakımı sırasında da çoğu zaman zorlanmışlardır. Bu tarz minik köpek cinsleri ile sürekli ilgilenmeniz gerekmektedir. Yeni bir bebek doğmuş gibi düşünebilirsiniz. Sahiplenmiş olduğunuz köpek ile ilgilenmediğiniz zamanlarda köpeğiniz sizlere karşı agresif, sinirli olabilmektedir. Ne kadar fazla vakit geçirirseniz o kadar fazla sizler de sevgi alırsınız. 

İlk olarak dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ise Pomeranian boo sahiplenmek işlemini tamamladıysanız, eğitime başlamaktır. Eğer 3-4 aylık bir köpek ise ilk vermeniz gereken eğitimlerden bir tanesi ise tuvalet eğitimi olarak bilinmektedir. Tuvalet problemi birçok köpekte karşımıza çıkmaktadır. Küçükken eğitilmeyen köpekler büyüdükçe alışkanlıklarından vazgeçmemektedirler. Bu sebepten dolayı ilk önem verilmesi gereken nokta mutlaka tuvalet eğitimi olarak bilinmektedir.  Sizlere tavsiyemiz ise, mutlaka köpek sahiplenmeden önce bütün detayları araştırmanızdır. Köpeğin sorumluluğunu alabilecek misiniz? ona iyi bakabilecek misiniz? köpeği üzmemeniz ve ilgi göstermeniz gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular S.S.S.

Pomeranian Yavru Kaç TL ?

Pomeranian boo, köpek cinsi olarak en pahalı köpek cinsidir. Fiyatları ortalama 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir.

Boo Köpek Bakımı Zor mu ?

Pomeranian boo köpekler elbette ki bir can taşıyor ve layığıyla bakıma ve sevgiye ihtiyaçları vardır. Ancak tüyleri dışında zorlayıcı bakımları yoktur. Çoğunlukla hayvanseverlerin sıkıntı yaşadığı bir konu da yiyecek seçmeleridir.

Pomeranian Ne Kadar Büyüyor ?

Pomeranian boo cinsi köpekler sitemizdeki resimlerden de incelediğiniz üzere küçük köpeklerdir. Boyları ortalama 12 -18 cm arasında değişmekle birlikte kiloları ise 1 – 3 kg arasında değişmektedir.

Boo Cinsi Köpekler Kaç Yıl Yaşar ?

Pomeranian köpeklerin ortalama yaşam süresi 14 – 15 yıldır. Fakat köpeğinizin bakımına, köpeğin mutlu ve sağlıklı olmasına bağlı olarak tabii ki de yaşam süresi uzamaktadır.

Pomeranian Safkan Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Pomeranian Boo cinsi köpeğin kulakları yok denecek kadar küçük ve ovaldir. Diğer tilki suratlı spitz türlerinden bu şekilde ayrılır ayrıca çeneleri kısadır ve tüylerinin yoğunluğundan vucütları görünmez.

Pomeranian Çok Havlar mı ?

Pomeranian köpekler genel olarak çok havlayan köpekler değillerdir. Ancak yan yana farklı hayvanlar getirilirse tepki göstermek adına havlayabilirler.

Pomeranian Kaç Aylıkken Çiftleşir ?

Pomeranian köpeklerde çiftleşme yaşı dişi ve erkeklerde farklılık göstermektedir. Dişi pomeranian boo’larda 12 – 18 aydan itibaren erkek pomeranian boo köpeklerde is 18. aydan itibaren çiftleşebilirler.

Pomeranian Kaç Yavru Verir ?

Pomeranian boo cinsi köpekler çok küçük köpek ırkları oldukları için aynı hamilelik sürecinde 1 – 4 tane köpek yavrulayabilirler.

Boo Hangi Ülkenin Köpeği ?

Boo köpeği aslen Orta Avrupa’da Polonya – Almanya sınırının olduğu yerlerin köpeğidir.