Adres
Aramanızın sonucunda 25 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriPugx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
MUHTEŞEM GÜZELLİKTE SİYAH ERKEK PUG YAVRULARIMIZ>MUHTEŞEM GÜZELLİKTE SİYAH ERKEK PUG YAVRULARIMIZ17 Kasım 2022 İstanbul / Tuzla
TÜRKİYE NİN EN MUHTEŞEM PUG YAVRULARI>TÜRKİYE NİN EN MUHTEŞEM PUG YAVRULARI17 Kasım 2022 İstanbul / Tuzla
SEVİMLİ PUG>SEVİMLİ PUG2 Ekim 2022 Mersin / Akdeniz
Pug yavrularımız>Pug yavrularımız13 Eylül 2022 Bursa / Osmangazi
33 GÜNLÜK ERKE DİŞİ KARIŞIK YAVRU PUG SAHİPLENDİRİLİR 05347907128>33 GÜNLÜK ERKE DİŞİ KARIŞIK YAVRU PUG SAHİPLENDİRİLİR 0534790712831 Temmuz 2022 Kocaeli / Çayırova
PUG YAVRULARI EV ORTAMINDAN>PUG YAVRULARI EV ORTAMINDAN10 Haziran 2022 Muğla / Dalaman
Gül Kuyruk Pug>Gül Kuyruk Pug27 Mart 2022
Safkan gül kuyruk pug>Safkan gül kuyruk pug17 Mart 2022
Basık surat pug>Basık surat pug10 Mart 2022
Gül kuyruk pug>Gül kuyruk pug4 Şubat 2022

Satılık Pug Fiyatları

Pug cinsi köpekler küçük boyutlu köpek ırkları arasında yer alır. Pug’lar en çok yüzleri ile dikkat çeken köpeklerdir. Sempatik halleri ve küçük alanlarda da yaşayabilmeleri nedeni ile sıklıkla sahiplenilen ve satın alınan cinsler arasında yer alır. Pug fiyatları da bu neden ile sıklıkla değişmektedir. Pug’lar özel köpekler olduğu için sahiplenilmesi oldukça zordur. Sahiplenme oranı da düşük olduğu için satın alınmaları ile daha çok karşılaşılır.

Pug’lar Kaç Yıl Yaşar?

Pug cinsi köpeklerin yaşam süreleri de birçok köpek cinsi kadar uzundur. En az 10 en fazla ise 15 yıl yaşayan Pug’lar uzun ömürlü canlılardır. Bu neden ile de sahiplenme ve satın alma gibi unsurlar planlanırken yaşam ömürleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Pug’ların yaşam süreleri insan yılı ile 15 yıldır. Bu süreç eğer bir hastalık ya da ani bir ölüm söz konusu olmadığı müddetçe 15 yılı da aşabilmektedir.

Pug Irkının Özellikleri Nelerdir?

Pug ırkının genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Küçük boyutlu köpeklerdir.
 • Uzun ömürlü olurlar.
 • Kısa ve sık tüylere sahiplerdir.
 • Çocuklu aileler tarafında Pug cinsi köpekler daha sık tercih edilir.
 • Çocuklar ile iyi anlaşırlar.
 • Sevecen ve sakin köpeklerdir.
 • Oyuncu olurlar.
 • Komutları hızlıca öğrenerek tepki vermeye başlarlar.

Toy Pug’lar oldukça cana yakın bir tavra bürünebilirler ve sahipleri ile çok çabuk bağ kurarlar. Bu neden ile sahiplenilen ya da satın alınan Pug’ların terk edilmemesi önemlidir.

Pug Irkının Bakımı Nasıl Olur?

Pug ırkının bakımında tüylere özen gösterilmesi gerekir. Tüyleri kısa ve sıktır ve yağlanma gibi problemlere müsait olur. Sık aralıklı tüyleri olduğu için toz, kir ve küçük ebatlardaki böcekler tüylere kolayca yapışabilir. Ancak tüyleri kısa olduğu için dış etkenler tüylere yapışsa dahi kolayca temizlenebilmektedir. Yavru Pug’lar özellikle çimlere sürtünerek ve toprak üzerinde oynamayı severler. Dışarıda vakit geçirildikten sonra mutlaka eve gelindiğinde genel bir temizleme yapılmalıdır.

Pug Irkının Beslenmesi Nasıl Olur?

Pug ırkının beslenmesine özen göstermek gerekir. Düzenli beslenmeyen ve hareketsiz bir yaşama sahip olan Pug’ların hastalanma oranı daha yüksektir. Özellikle kafa ve göz gibi bölgelerinde hastalıkların daha çok olması onları narin kılmaktadır. Her ne kadar güçlü bir yapıları olsa da dış etkenlere karşı iç savunmaları düşüktür. Bu neden ile de Pug bakımında mutlaka güçlendirici takviyelerin kullanılması ve vitamin desteği verilmesi önerilir. Hareketli bir köpek ırkı olduğu için kilo alsa bile kısa sürede vererek formunu korumayı başarabilir. Ancak veterinerlerin tavsiyesi de belirli bir kilonun üzerine çıkılmaması ve beslenme düzeninin ölçülü olması yönündedir.

Pug Irkının Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Pug ırkının küçük boyutlu olması küçük apartman dairelerinde yaşayabilmelerini kolaylaştırmaktadır. Ev içerisinde yaşamaya uygun olduğu içi birçok kişi satılık Pug fiyatlarını araştırmayı tercih eder. Pug’lar özel bir ırktır ve bu neden ile çok büyük bir etken olmadığı müddetçe sahiplenilmesi ile nadir karşılaşılır.

Pug’ların genel fiziksel özellikleri şu şekildedir:

 • Erkeklerin boyları 30 ila 40 cm arasında olur.
 • Dişi Pug’ların boyları 30 ile 35 cm arasındadır.
 • Genel kiloları 7 ila 9 kilo arasındadır.

Pug Irkının Fiyatları Nelerdir?

Pug ırkında sahiplendirme oranı düşüktür. Bu neden ile de birçok kişi tarafından özellikle yavru Pug fiyatları sık sık araştırılmaktadır. Yavru Pug fiyatları ve yetişkin Pug fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunur. Pug ırkının alınması en çok aileler tarafından yapılır. Pug sahiplendirmek ya da satmak isteyenlerin ırk hakkındaki tüm bilgilere hakim olması önemlidir.