Adres
Aramanızın sonucunda 0 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriToy Poodlex
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe

Toy Poodle

Satılık Toy poodle fiyatları hakkında sizler için bir makale hazırladık umarım beğenirsiniz. Toy poodle cinsi köpekler genel olarak bildiğiniz gibi küçük köpek ırkları arasında yer almaktadır. Çok sevecen ve sempatik oldukları için çok fazla sevilen bir köpek cinsidir. Köpeklerin zeki olması  sebebiyle hızlı bir eğitim alabilirler ve hızlı öğrenim sağlayabilirler. Çok sıkıcı ve yoğun eğitimlerden bu köpek cinslerinde uzak durulmalıdır bu tarz durumlardan pek hoşlanan ırklar değildirler. Özellikle Türkiye’de yavru toy poodle çok fazla sevilmektedir. Seveni çok olan bir köpek ırkı olduğu için fiyatları da o şekilde biçimlenmiştir. Satılık poodle fiyatları köpeğin ırkından ırkına değişmektedir. SCR dediğimiz belge ne kadar kaliteli olursa o kadar pahalı şekilde satışa sunulmaktadır. Satılık toy  Poodle köpekler, genel olarak insanlara karşı sevecen davranmaktadır. Ortamda bulunan yabancı bir insanı hemen tanıyıp ona da sevgi gösterebilirler. Sadık olma konusunda da başarılı olan Toy Poodle yavruları büyüdüklerinde de aynı şekilde yaşamaktadırler. Gereken eğitimi tamamladıktan sonra güzel arkadaşlıklar kurup oyuncu yapısıyla eğlenmeye de deva mederler. Fiyat olarak da çok pahalı olan köpek cinslerinin yanı sıra ekonomik fiyat tarifesinde satışa sunulmaktadır.

Toy Poodle Özellikleri

Toy poodle özelliklerinden bahsedecek olursak, diğer oyuncak köpek diye tabir edilen köpek cinslerine göre, biraz daha uzun bacaklara sahiptir. Toy poodle sahiplenmek istiyorsanız mutlaka bu boyutlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Üç farklı boyuta sahip olan Toy poodle köpekler, Standart, minyatür ve toy olan çeşitte satılmaktadır. karakter özelliklerinde herhangi bir fark bulunmamaktadır. Standart olarak belirlenen boyuttan bahsedecek olursak ortalama 50-60 cm arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu cins köpekler 7-8 farklı renkte olabilmektedirler. Standart bir renk türü asla bulunmamaktadır. Sizlere orjinal toy poodle yavrusu bu renkte olur diyenlere de itibar etmeyiniz. Irkının farklı bir özelliği olarak çok farklı renklerde doğabilmektedir.

Toy Poodle Fiyatları

Toy poodle fiyatları konusunda illaki köpekten köpeğe farklılık gösterebilmektedir. Bu ise köpeğin ne kadar kaliteli bir ırka sahip olduğu ile eşdeğer olarak değişmektedir. Örnek vermek gerekirse poodle köpek fiyatları aralıkları genelde 4.000 Türk lirası ve 10.000 Türk lirası aralında değişmektedir. Toy poodle ortalama fiyatların değişme sebebi ise farklı etkenler ile olmaktadır. Köpeğin ne kadar safkan olduğu, secere belgesinin olup olmadığı gibi bir çok etken de bunları etkileyebilmektedir. Diğer yandan da köpeğin sağlık durumu, rengi, yaşı gibi faktörler de bunları etkileyebilmektedir. Diğer önemli faktör ise köpeğin  ne kadar sağlıklı bir yapıya sahip olduğu konusudur.  Köpeği satın almadan önce mutlaka bir veterinere göstermeli ve belgelerin doğrulunu öğrenmelisiniz. Köpeklerde olan klasik rahatsızlıklara sahip olup olmadığını da veteriner vasıtasıyla hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.  Sağlıksız bir köpek satın almanız, köpeğin ilerde ölmesi veya rahatsızlanması durumunda sizlere psikolojik olarak etki yapabilir. Özellikle çocuklu aileler mutlaka bütün detayları değerlendirmelidirler.

Satılık Toy Poodle

Sitemizde yüzlerce satılık toy poodle ilanı bulunmaktadır. Aşağıdaki ilanlarda sevimli toy poodle ilanları vardır. İlanverenlerle iletişime geçerek siz de evcil hayvan sahibi olabilirsiniz.

Toy Poodle Nasıl Bakılır

Toy poodle fiyatı konusunda anlaşıp köpeği satın aldığınızda mutlaka ona güzel bir yer ayarlamalısınız. Eğer ki bahçeli bir evde bakmayacaksanız, kesinlikle ilk yapmanız gereken tuvalet eğitimi olmalıdır. Köpekler ortalama mamalarını yedikten yarım saat sonra sindirimlerini tamamlar ve tuvalet zamanı gelir. Köpeğin tuvaletinin geldiğini anladığınızda mutlaka hızlı bir şekilde dışarı çıkartın ve tuvaletini dışarıya yapmasını sağlayın. Bu şekilde düzenli bir iletişiminiz olduğunda köpeğiniz hızlı şekilde öğrenim sağlayacak ve tuvaletini asla ev içerisine yapmayacaktır. Toy poodle yavrusu daha kolay öğrenim sağlayabilmektedir. Bu sebepten dolayı küçükken öğretmeniz daha iyi olacaktır.

Toy Poodle kaç TL ?

Toy poodle köpeklerinin fiyatları kura göre değişebilmektedir. Şu anda toy poodle yavru fiyat ortalama 10.000 – 20.000 TL arasındadır. Tabii ki güzellikleri, saflıkları, renkleri ve cinsiyetleri de poodle fiyat larına etki etmektedir.

Toy Poodle tüy döker mi ? 

Sevimli ve kıvırcık olan tüyleriyle tanınan Toy Poodle köpekleri sanılanın aksine genelde fazla tüy dökmezler. Tabii ki bellirli hastalığa sahip olduklarında tüy dökme durumları da değişebiliyor.

Toy Poodle koku yapar mı ? 

Toy Poodle köpekleri zeki bir ırk olmakla birlikte hiç koku yapmazlar. Bu özellikleriyle evde beslemeye en uygun köpek ırklarından biri oluyorlar.

Toy Poodle ömrü ne kadar ?

Sevimli toy poodle yavrularımızın ortalama ömrünü her sahip elbette ki merak eder. Fakat şu durum atlanmamalıdır ki sevimli köpeklerimizle ilgilenmemiz, sevmemiz ve mutlu etmemiz köpeklerimizin daha uzun süre yaşamasını sağlar. Bu durumlar gözetildiğinde Toy Poodle ortalama 15 – 20 yıl yaşayabilen köpeklerdir.

Toy Poodle bakımı çok zor mu ?

Görünüşü ve sevecenliğiyle herkesi mest eden Toy Poodle köpeklerinin bakımları sanıldığının aksine gayet kolaydır. Günlük hareket ihtiyaçlarını bile ev içinde karşılayabilirsiniz. Bu yüzden ev içerisinde bile bakabileceğiniz köpek ırklarındandırlar.

Toy Poodle sahiplendirme veya satın almak istiyorsanız sitemizi inceleyebilirsiniz.

Toy Poodle sahibini korur mu ?

Toy Poodle köpekler boyutundan dolayı pek fazla sahibini koruyamazlar. Koruyucu bir köpek istiyorsanız Dogo Argentino , Alman Kurdu gibi ırklara bakabilirsiniz.

Toy Poodle gibi sevimli ırklar nelerdir ?

Bildiğiniz üzere Toy Poodle köpekler sevimli olmalarıyla bilinirler. Pomeranian Boo , Golden Retriever , Maltese TerrierMaltipooFrench Bulldog , Pug , Chow Chow , Chihuahua köpekleri de en az Toy Poodle lar kadar tatlıdır.