Adres
Aramanızın sonucunda 35 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriYorkshire Terrierx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
YORKSHİRE BEBİŞLER>YORKSHİRE BEBİŞLER2 Ekim 2022 Ankara / Keçiören
Çanta boy yorkshire teacup>Çanta boy yorkshire teacup21 Ağustos 2022 İstanbul / Pendik
Sevimli yorkshire terrier>Sevimli yorkshire terrier14 Ağustos 2022 Ankara / Mamak
YORKSHİER TERRİER 0 NUMARA>YORKSHİER TERRİER 0 NUMARA14 Ağustos 2022 İstanbul / Başakşehir
Minik bebeklerim yuva arıyor>Minik bebeklerim yuva arıyor9 Ağustos 2022 İzmir / Buca
0 numara erkek Yorkshire>0 numara erkek Yorkshire19 Haziran 2022 İstanbul / Beylikdüzü
OZEL NEDENLERDEN ACİL>OZEL NEDENLERDEN ACİL31 Mayıs 2022 İstanbul / Bakırköy
2 aylık dişi yorkshire terrier>2 aylık dişi yorkshire terrier14 Mayıs 2022 İstanbul / Maltepe
0 numara yorkshire bebekler>0 numara yorkshire bebekler3 Mayıs 2022 İstanbul / Beylikdüzü
Acil evde yalnız kaldığı ve yeterli vakit ayıramadığım için sahiplendirmek istiyorum>Acil evde yalnız kaldığı ve yeterli vakit ayıramadığım için sahiplendirmek istiyorum18 Nisan 2022 İzmir / Buca

Satılık Yorkshire Terrier Fiyatları

Terrier köpek ırkının en gözdelerinden biri olan Yorkshire Terrier, küçük köpek ırkları arasında en çok tercih edilenlerinden biridir. Son derece sevimli bir görünümü ve uzun gösterişli tüyleri ile ilgi odağı olmayı her zaman başarmaktadır. Enerjik ve koruma içgüdüsüne sahip girişken bir köpek olarak boyundan büyük işler başarabilir. İngiltere kökenli bir ırk olarak dünyanın en küçük ve en güzel köpek ırklarından biridir.

Uzun tüyleri ile enerjikliği ve boyutlarıyla adeta pelüş oyuncak gibi bir görünüme sahip Yorkshire Terrier cinsi kolayca sinirlenebilmektedir. Sevimli görünümlerinin altında yatan cesaret öne çıkmaktadır. En cesur köpek ırklarından biri olmayı da başaran Yorkshire Terrier günümüzde yaygın olarak tercih edilmektedir.

Yorkshire Terrier Fiziksel Özellikleri 

Hemen hemen tüm Terrier cinsileri gibi Yorkshire Terrier oldukça cesur, enerjik ve zekidir. Uzun tüyleri ile simgeleşen köpeklerden biri olan Yorkshire Terrier, küçük köpek ırkları arasında ilk sıralarda gelmektedir. Yorkshire Terrier genelde kahverengi ve bal renginde olmaktadır. Küçük ve kısa gövde yapısına sahiptir. Uzun tüyleri ile dikkat çekmektedir. Yorkshire Terrier ırkı köpeklerin sahip olduğu başlıca fiziksel özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Sadece 3,5 kg ağırlığına kadar ulaşabilir.
  • Boyları 18 cm uzunluğunda kalmaktadır.
  • Tüy rengi çeşitli olsa da genelde kahverengi, krem, bal rengi ve siyahtır.
  • Uzun ve yumuşak tüy yapısına sahiptir.

Yorkshire Terrier Genel Özellikleri 

Çok cesur ve enerjik yapısıyla küçük köpek ırkları arasında ilk sıralarda yer alan Yorkshire Terrier, oldukça da zekidir. Ailesine son derece bağlıdır. Yabancılara karşı her zaman temkinlidir ve yabancılarda hoşlanmamaktadır. Diğer köpekleri ve hayvanlarla iletişimi kötüdür. Zaman zaman saldırgan davranışlar sergilemektedir. Çok havladığı için iyi bir bekçi köpeği de olabilir. Birleşik Krallık kökenli bir teriyeri cinsi olan Yorkshire Terrier, sahibini hayatının tam mekezine koymaktadır.

En cesur köpek ırklarından biri olarak değerlendirilen Yorkshire Terrier, dışarıya karşı oldukça saldırganlaşabilir. Yavru Yorkshire Terrier eğitilirken doğru bir sosyalleşme alanı içinde olmalıdır. İnsanlarla iletişimi güçlüdür.

Yorkshire Terrier Yatkın Olduğu Hastalıklar 

Yorkshire Terrier başta olmak üzere birçok özel hayvan ırkının beraberinde sayısız genetik rahatsızlığı bulunmaktadır. Her ne kadar dışardan bakınca sevimli görünseler de çoğu cins kedi ve köpek maalesef ırkına bağlı olarak genetik rahatsızlıklarla karşılaşmaktadır. Yorkshire Terrier ırkının genetik birçok hastalığından söz etmek mümkündür. Genetik yatkınlığının yanı sıra gözleri açtığı anda bu hastalıklardan bazıları görülmeye başlayabilir.

Yorkshire Terrier köpek ırkının yatkın olduğu genetik hastalıklar arasında hipoglisemi (kan şekerinin düşmesi) ilk sırada gelmektedir. Öte yandan portosistemik şant, ters hapşurma, trake çökmesi, prograsif retinal atrofi, patella luksasyonu gibi önemli genetik rahatsızlıklar görülebilmektedir. Toy yavru Yorkshire Terrier bakımında ise sahiplerinin çok daha özenli olması önerilmektedir.

Yorkshire Terrier Köpek Bakımı 

Yorkshire Terrier son derece ince, yumuşak ve uzun tüy yapısına sahiptir. Bu da bakımı sırasında belirli detayların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Yorkshire Terrier sahiplerinin genelde günlük bakım yapmaları önerilmektedir. Her gün taranmadığı takdirde tüyleri birbirine karışacağı için farklı sorunlar görülebilir. Sadece tüylerinin birbirine karışmaması için değil, aynı zamanda ciltlerinin de hava alması için her gün taramak önemlidir.

Çok az tüy dökmesiyle de birçok kişi tarafından evcil hayvan olarak tercih edilmektedir. Öte yandan beslenmesinin de uygun şekilde yapılması oldukça önemlidir. Düşük bağışıklık sistemine sahip olmaları ve birçok hastalığa yatkınlıkları nedeniyle her gün su ve mama kaplarının da temizlenmesi oldukça önemlidir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yorkshire Terrier Tüy Döker Mi?

Yorkshire Terrier cinsi köpekler hipoalerjenik köpek türleri arasında ilk sırada gelmektedir. Çok az tüy dökmesi nedeniyle en çok tercih edilen köpek cinslerinden biri olmayı başarmıştır. Özellikle tüylere karşı alerjisi olan veya tüy dökme sorunu ile ilgilenmek istemeyenler için tercih edilebilir bir köpek ırkıdır.

Yorkshire Terrier Isırır Mı?

Sahibine düşkün olmasına karşın diğer hayvanlara ve insanlara karşı zaman zaman saldırgan bir tutum sergilemektedir. Kızdırıldığında ve saldırganlaştığında ısırabilmektedir. Enerjik yapısı ve agresif yapısı ısırma ile sonuçlanabilir. Ancak yetiştirilme tarzı da bunda etkili olacaktır.

Yorkshire Terrier Apartmanda Beslenir Mi?

Yorkshire Terrier özellikle insanlarla evde yaşamaya uygun olarak en uygun köpek ırklarından biridir. Şirin görünümü, oyuncu yapısı ve az tüy dökmesiyle apartman yaşamı için birebir özelliklere sahiptir. Evde bakımı çok sık tercih edilmektedir. Ancak çok sık havlamaları dezavantaj oluşturmaktadır.

Yorkshire Terrier Üşür Mü?

Yorkshire Terrier genelde soğuktan hoşlanmaz ve özellikli nemli ve rutubetin yoğun olduğu alanlarda üşüyebilmektedir. Küçük ve narin yapısı nedeniyle soğuk havalarda üşüyecektir. Soğuk veya serin günlerde dışarı çıkarken soğuktan korunmaya yardımcı köpek aksesuarlarının kullanılması mümkündür.

Yorkshire Terrier Yavru Fiyatı Ne Kadar? 

Yorkshire Terrier yavru ve yetişkin oluşuna göre farklı fiyatlara sahiptir. Yorkshire Terrier fiyatları köpeğin genel özelliklerine göre de değişiklik gösterecektir. Bu nedenle net bir fiyat bulunmamaktadır.