Adres
Aramanızın sonucunda 66 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriKuşx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
2 Aylık Yavru Dişi Muhabbet Kuşu>2 Aylık Yavru Dişi Muhabbet Kuşu27 Kasım 2022 Eskişehir / Tepebaşı
Satılık bir çift muhabbet kuşu>Satılık bir çift muhabbet kuşu22 Kasım 2022 İstanbul / Bakırköy
Karışık Muhabbet kuşu>Karışık Muhabbet kuşu17 Kasım 2022 İzmir / Buca
ARA MACAW PAPAĞAN>ARA MACAW PAPAĞAN31 Ekim 2022 İstanbul / Sancaktepe
ÇOK UYGUNA JAKO PAPAĞANI>ÇOK UYGUNA JAKO PAPAĞANI28 Ekim 2022 Denizli / Merkezefendi
SATILIK>SATILIK25 Ekim 2022 İstanbul / Bayrampaşa
14 AYLIK KONUŞAN ERKEK PAPAĞAN>14 AYLIK KONUŞAN ERKEK PAPAĞAN23 Ekim 2022 Ankara / Etimesgut
Sahiplendirilecek ev uretimi rengarenk yavrular>Sahiplendirilecek ev uretimi rengarenk yavrular21 Ekim 2022 İstanbul / Küçükçekmece
Evcil muhabbet kuşları>Evcil muhabbet kuşları21 Ekim 2022 Iğdır / Merkez
Yavru sultan papaganı ele alısgın>Yavru sultan papaganı ele alısgın6 Ekim 2022 Ankara / Çankaya

Satılık Kuş Fiyatları

Kuş türleri evde en çok beslenen ve bakılan canlı çeşitleri arasında bulunur. Evde kuş beslenmek istenildiği zaman öncelikle hangi türdeki kuşun alınacağına karar verilmesi önemlidir. Ev içlerinde ve apartman dairelerinde genellikle papağan ve muhabbet kuşlarına bakılır. Hem konuşkan olmaları hem de sahipleri ile kolay iletişim kurup bağ oluşturmaları gibi sebeplerden dolayı bu kuş türleri sık sık tercih edilir. 

Kuş satın almak isteyen kişilerin öncelikle hangi kuş türünü almak istediğini bulması önemlidir. Bunun için kuşlar ile tanışmak ve özelliklerini öğrenmek için önce bilgi edinilmesi gerekir. Bilgi edindikten sonra bakılabileceği düşünülen kuş türü ile arkadaşlık kurulabilir. 

Evde Hangi Kuş Beslenir?

Tüm kuş türlerine evde bakmak mümkün değildir. Bu neden ile de ev içi yaşama daha uygun olan kuşlar, evlerde kafeslerde bakılabilir. Pencere ve kapılar kapalı olduğu müddetçe kafes içerisinde yaşamalarına da gerek yoktur. Evde en çok bakılan kuş türleri arasında papağan, muhabbet kuşu ve kanarya yer alır. Bu kuşlar bakımlarının görece daha kolay olması ve bakım maliyetlerinin düşüklüğü gibi sebeplerden dolayı tercih edilirler. Kuş fiyatları incelendiğinde de en çok bu üç kuş türünün sahiplenildiği görülür.  

Evde Kuş Bakımı Nasıl Yapılır? 

Evde kuş bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Bu unsurlar arasında öncelikle kuşların kendi bakımları ve ardından kafes bakımları gelmektedir. Kuşların bakımı, düzenli yıkama ve temizleme ile yapılır. Kuşların hijyenlerini koruyabilmeleri için yaşadıkları alanın da temiz olması önemlidir. Evde yavru kuş ya da yetişkin kuş bakılacak ise yaşı fark etmeksizin temizliğe özen gösterilmelidir. Kuş bakımında narin hareketler ile temizlik yapılmalıdır. Kuşların bakımlarında çok soğuk ya da çok sıcak suyun tercih edilmemesi önemlidir. Ilık su ile temizliklerinin yapılması yeterli olacak ve kuşların stres yaşaması engellenecektir. 

Kuş Kafesinin Özellikleri Nelerdir? 

Kuşların kafesleri mutlaka büyük boyutlu olmalıdır. Kuşun yaşam alanı kafes olacağı için tüm ekipmanların tam konforlu olarak alınması gerekir. Kuş kafesleri büyük ebatlı ve mümkün ise katmanlı olmalıdır. Kuşun içerisinde rahat hareket edebilmesi, uçabilmesi ve oyun oynayabilmesi için yeterli alan sunulmalıdır. Ayrıca kafesin düzenli olarak temizlenmesi de gerekir. Satılık kuş fiyatları alınırken kafes bilgilerinin de öğrenilmesi önemlidir. 

Kuş kafeslerinin özellikleri arasında güçlü ve dayanıklı olmaları da bulunur. Kuş kafesinin zeminine gazete serilmesi, kafes tülü alınması ve kafesin kuşun ihtiyaçlarına göre dizayn edilmesi gerekir. İçerisinde su ve yem kaplarının yanı sıra konabileceği dallar, oyun alanları ve duş bölümü de bulunması kuşun rahat etmesini sağlar. 

Kuşların Karakteristik Özellikleri Nelerdir? 

Kuşların karakteristik özellikleri türlerine göre değişse de bazı ortak benzerlikleri bulunur. Bu ortak benzerlikler kuşların türlerine özeldir. Örneğin kuşlar hassas canlılardır ve bu neden ile evde bakıldığı zaman rahat hissetmelerinin sağlanması gerekir. Eğer bir kuşu eğitmek isteniliyor ise bu durumda toy kuş alınmalıdır. Yavru olarak alınan kuşların karakterleri üstünde daha çok etkili olduğu bilinir. Kuşların karakteristik özelikleri arasında mutsuzluğa ve depresyona yatkın olmaları da yer alır. Mutsuz olmalarının engellenmesi ve onlar ile sıkça vakit geçirilmesi gerekir. 

Kuşların Fiziksel Özellikleri Nelerdir? 

Kuşlar 20 cm’ye kadar uzayabilen canlılardır ve her kuş türünün vücut genişliği ve ağırlığı ise daha farklı olur. Kanaryalar daha küçük boyuttadır ancak papağanlar ise uzun ve iri olurlar. Kuşun türüne göre boyutu değişir. Tüy renkleri ve tüy uzunlukları da yine türe göre değişen özelliklerdir. 

SIKÇA SORULAN SORULAR 

Evcil Kuşlar Kaç TL? 

Evcil kuşların fiyatları türlerine ve özelliklerine göre değişir. Evcil kuşların türleri farklıdır ve tek bir kuş türünden bahsetmek imkansızdır. Bu neden ile de türe göre kuş fiyatları belirlenir. Yavru kuş fiyatları ve yetişkin kuş fiyatları da farklıdır. 

En İyi Ev Kuşu Hangisi?

Evde beslenen kuşlar arasında muhabbet kuşları, kanaryalar ve papağanların yanı sıra farklı kuş türleri de bulunur. Saka, paraket ve Hint bülbülü olarak bilinen kuş türleri de evde rahatlıkla beslenebilir. Ev içi yaşam için uygun olan bu kuş türleri kısa sürede eve adapte olarak hem sahibine hem de yeni yaşam alanına alışacaktır. 

Evde Muhabbet Kuşu Beslenir Mi? 

Evde muhabbet kuşu beslenebilmektedir. Ev içinde kuş beslemek isteyenlere en çok tavsiye edilen kuş türü muhabbet kuşlarıdır. Muhabbet kuşları hem komutları öğrenebilmesi hem de çok sayıda kelimeyi bilmeleri nedeni ile ev için uygundur. Kuş için özel koşullar sağlandığı takdirde evde muhabbet kuşu beslemenin bir zararı olmaz. 

Evde Beslenen Kuşlar Ne Yer?

Evde beslenen kuşların özel kuş yemleri ve mamaları ile beslenmeleri tavsiye edilir. Kuşlar hem etçil hem de otçul canlılardır bu neden ile de yemlerinin yanı sıra insan gıdaları ile de beslenebilirler. Marul, lahana ve bunlar gibi yapraklı sebze ve meyveler kuşlar için uygundur.