Adres
Aramanızın sonucunda 21 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriMuhabbet Kuşux
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
EVCİL MUHABBET KUŞU>EVCİL MUHABBET KUŞU6 Ağustos 2022 İstanbul / Pendik
Muhabbet kuşları>Muhabbet kuşları27 Temmuz 2022 Ankara / Keçiören
ACİLL SAHİBİNİ BEKLİYOR>ACİLL SAHİBİNİ BEKLİYOR23 Temmuz 2022 Ankara / Pursaklar
EVİMDE BAKTIĞIM KUŞLAR SATILIK>EVİMDE BAKTIĞIM KUŞLAR SATILIK18 Temmuz 2022 İstanbul / Maltepe
Muhabbet Kuşları>Muhabbet Kuşları10 Haziran 2022 Mersin / Mezitli
Muhabbet kuşu yavruları>Muhabbet kuşu yavruları5 Haziran 2022 İstanbul / Beyoğlu
Muhabbet kuşu 5 tane ucretlidir>Muhabbet kuşu 5 tane ucretlidir16 Mayıs 2022 İstanbul / Sultangazi
ÇOK UYGUNA 7/24 WHATSAPPTAN İRİ MUHABBET KUŞU VEYA JAPONES MUHABBET KUŞU>ÇOK UYGUNA 7/24 WHATSAPPTAN İRİ MUHABBET KUŞU VEYA JAPONES MUHABBET KUŞU15 Mayıs 2022 İstanbul / Kağıthane
Minişler>Minişler8 Mayıs 2022 İstanbul / Küçükçekmece
Antalya Yavru muhabbet kuşları>Antalya Yavru muhabbet kuşları20 Nisan 2022 Antalya / Kepez

Satılık Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşu birçok kişinin ev içerisinde tercih ettiği hayvanlar arasında bulunur. Evde beslemeye ve bakmaya uygun olan bazı canlılar vardır. Bu canlılar arasında her ne kadar en çok kedi ve köpek cinsleri ile karşılaşılsa da kuş türleri de birçok evde yer alır. Toy muhabbet kuşu alıp daha sonra erişkinlikte de birlikte yaşanılan kuşlar, hassas türler arasında bulunur. Bu neden ile de muhabbet kuşu almadan önce hayvanın karakteristik özelliklerinin iyi tanınması ve bakımının öğrenilmesi tavsiye edilir. 

Muhabbet Kuşu Nasıl Beslenir?

Muhabbet kuşunun beslenme düzeni oldukça önemlidir. Muhabbet kuşu fiyatları bakarken yem, mama ve diğer gıda takviyelerinin fiyatlarına da bakılması gerekir. Muhabbet kuşları beslendikleri yemlerin yanı sıra temiz sebze ve meyveler ile de beslenebilmektedir. Lahana ve marul gibi yaprak sebzelerini seven muhabbet kuşları kemirebilecekleri gıdaları tüketmeyi tercih eder. Elma ve kayısı gibi meyveleri de tüketebilirler ancak çekirdeklerinin ayıklanmış olduğundan emin olmak gerekir. Her ne kadar insanların beslenme programında yer alan gıdaları tüketebilseler de bu gıdaların sık sık verilmemesi gerekir. 

Muhabbet Kuşunun Kafesi Nasıl Olmalı? 

Muhabbet kuşunun kafesi ve kafes bakımı de bir hayli önemlidir. Geniş bir kafes seçimi yapmak hayvanın daha rahat hareket etmesini sağlar. Satılık muhabbet kuşu fiyatları araştırmasında kafeslere bakılması da önerilir. Muhabbet kuşunun kafesi içerisinde mutlaka kafes tülü olmalıdır. Kuşun dökülen tüylerini toplayarak daha kolay temizlenmesini sağlayacaktır. Kafesin büyüklüğü ise evde yalnız kaldığında dahi içerisinden çıkmadan uçabileceği ve hareket edebileceği boyutlarda olmalıdır. Kafes bakımı ise haftada bir ya da en geç haftada 2 kere yapılmalıdır. 

Muhabbet Kuşunun Özellikleri Nelerdir? 

Muhabbet kuşları papağanların familyasından gelen bir kuş türüdür. 8 ila 10 yıl arasında yaşadıkları bilinse de farklı kaynaklar incelendiğinde 10 yıldan daha uzun süre yaşayabildikleri de görülmektedir. En fazla 20 cm’ye kadar boyları uzayabilen bu canlılar, dünyanın nerede ise her yerinde bulunurlar. Güney Amerika’dan Yeni Zelenda’ya kadar çoğu iklim şartına uyum sağlayabilmektedirler. Muhabbet kuşlarının farklı türleri vardır. Bu türler genellikle renklere göre isimlendirilmiştir. Benekli, pullu, tarçın, gök mavi ve leylak gibi isimler ile muhabbet kuşlarının türleri hakkında bilgi verilir. Yavru muhabbet kuşu fiyatlarına bakan kişilerin kuşların özelliklerini iyi öğrenmesi tavsiye edilir. 

Muhabbet Kuşunun Bakımı Nasıl Yapılır? 

Muhabbet kuşlarının temizlenmesi için yıkanmaları gerekir. Yıkamak ise zor olabileceği için doğrudan banyo yaptırmak yerine su spreyleri tercih edilebilir. Püskürtmeli olan sprey şişeleri tercih edildiği zaman yağmurlama tekniği ile muhabbet kuşunun bakımı yapılmış olur. Bunun yanı sıra kuşun temiz kalması için yapılması gereken işlemlerden biri de kafesin düzenli olarak temizlenmesidir. Kafesi büyük boyutlarda olan muhabbet kuşları için kafes içerisine kuşlara özel olan banyo ekipmanlarından koyulması da mümkündür. Muhabbet kuşu temiz olmayan yerde mutsuz olabilen bir kuş türüdür. 

Muhabbet Kuşu Oyuncaklar ile Oynar Mı? 

Muhabbet kuşları oyuncaklar ile oynamayı seven canlılardır. Hareketli olmaları nedeni ile sık sık oyun oynanması ve enerjilerinin atılması gerekir. Evde çok vakit geçirmeyen kişiler kafes içerisine oyuncaklar yerleştirerek muhabbet kuşunun hareket etmesini sağlayabilir. 

Muhabbet kuşu satın alma ya da sahiplenme gibi unsurları düşünmeden önce kuşların genel özellikleri hakkında bilgi edinmek önemlidir. Eve alınan bir hayvanın canlı olduğunun unutulmaması gerekir. Bakım, oyun ve beslenme gibi unsurlara dikkat edilmeli ve canlılar ile doğru iletişim kurulmalıdır. Bunun için vakit ayrılması da gerekir. 

SIK SORULAN SORULAR 

Muhabbet Kuşu Nasıl Bir Kuştur? 

Avustralya’da yetişen ve asıl yurdu Avustralya olan kuş türüdür. Muhabbet kuşlarının tüyleri ve boyutları farklı olabilmektedir. Tüyleri çok renklidir ve çoğu muhabbet kuşunun tüyleri birbirine benzemez. Evde beslemeye uygun olan kuş türleri arasında bulunur. 

Muhabbet Kuşları Neden Mutsuz Olur? 

Muhabbet kuşlarının mutsuz olmasına neden olan bazı unsurlar bulunur. Bu unsurlar arasında uykusuzluk, yetersiz beslenme ve yetersiz dinlenme yer alır. Uykusuz kalan muhabbet kuşları mutsuz ve sinirli olurlar. Yavru muhabbet kuşu da yetişkin kuşlar kadar mutsuz olabilmektedir. 

Muhabbet Kuşları Bizi Anlar Mı? 

Muhabbet kuşları doğrudan söylenmek isteyen komutu anlamayabilirler. Ancak zaman içerisinde sahipleri ile oluşturacakları bağ neticesinde sahiplerini tanıyamaya başlarlar. Seslerine tepki verirler ve komutlarına uymaya çalışırlar. Sahiplerinin yanı sıra muhabbet kuşları kendilerini besleyen kişileri de unutmazlar. 

Muhabbet Kuşları Kaç Yaşında Çiftleşir? 

Muhabbet kuşlarının çiftleşmesi cinsiyete göre değişir. Erkek muhabbet kuşları daha hızlı olgunlaştığı için 6 aylıkken çiftleşmesine izin verilebilir. Dişi muhabbet kuşlarının ise 6 aydan itibaren çiftleştirilmesi uygundur. 

Korkan Muhabbet Kuşu Nasıl Sakinleştirilir? 

Bir muhabbet kuşu korktuğu zaman öncelikle sahiplerinin ya da etraftaki insanların sakinliklerini koruması gerekir. Korkan muhabbet kuşları kısa bir süre içerisinde sakinleşerek güvenli bulduğu bir alana geçecektir. Sahibi parmağını uzattığında eğer muhabbet kuşu geliyor ise bu hareket korktuğu için sahibine sığındığı anlamına gelir.