Adres
Aramanızın sonucunda 22 ilan bulundu.
Filtreler: KategoriPapağanx
 İlan Başlığıİlan Tarihiİl / İlçe
Yavru Forpuslar>Yavru Forpuslar18 Temmuz 2022 İstanbul / Kağıthane
uygun puana jako full evcil full konuşma>uygun puana jako full evcil full konuşma6 Haziran 2022 Sakarya / Adapazarı
JAKO PAPAĞANIMIZ>JAKO PAPAĞANIMIZ31 Mayıs 2022 Adana / Tufanbeyli
YEME DÜŞMÜŞ JAKO YAVRU>YEME DÜŞMÜŞ JAKO YAVRU31 Mayıs 2022 Ankara / Haymana
erkek ve dişi afrika>erkek ve dişi afrika21 Mayıs 2022 İstanbul / Beylikdüzü
Alexander İskender Papağanı>Alexander İskender Papağanı19 Mayıs 2022 İstanbul / Üsküdar
Sultan papağanı 600tl>Sultan papağanı 600tl10 Nisan 2022
9 AYLIK YAVRU FUL EĞİTİMLİ ERKEK JAKO>9 AYLIK YAVRU FUL EĞİTİMLİ ERKEK JAKO8 Mart 2022
PAKİSTAN PAPAĞANI YAVRULARI DİŞİ-ERKEK>PAKİSTAN PAPAĞANI YAVRULARI DİŞİ-ERKEK8 Mart 2022
BEBEK JAKO PAPAĞANIM 100 GÜNLÜK>BEBEK JAKO PAPAĞANIM 100 GÜNLÜK19 Şubat 2022

Satılık Papağan Fiyatları

Papağanlar evcil hayvanlar arasında yer alan ve birçok insanın tercihi olan özel canlılardır. Her hayvan özeldir ve karakteristik özellikleri arasında farklar bulunur. Papağanların renkleri, konuşabilmeleri ve bunlara benzer unsurlar papağanların en iyi ev arkadaşı olmasını da sağlar. Papağanlar ile vakit geçirmek, eğitime yatkın oldukları için kolaydır. Satılık papağan fiyatlarına bakan kişilerin öncelikle papağanlar ile anlaşıp anlaşamayacaklarını belirlemeleri gerekir. Bir canlı ile anlaşmak sanıldığının aksine zor olabilmektedir. Bu neden ile de sahiplenmeden ya da satın almadan önce istenilen hayvan hakkında bilgi edinilmesi gerekir. 

Papağanın Karakter Özellikleri Nelerdir?

Papağanların karakteristik özellikleri hiçbir kuş cinsine benzememektir. Kuşlar farklı öğrenme metotları kullanılarak birçok komutun öğretilebileceği canlılardır. Papağanların en belirgin özellikler cana yakın olmalarıdır. Cana yakın oldukları için birçok kişi papağan sahiplenmeyi ve sahiplendikleri papağanları ile iletişim miktarını arttırmayı uygun görür. Papağanlar, konuşkan oldukları kadar anlayışlı hayvanlardır. 

Samimi ve rahat iletişim kurulduğu zaman papağanlar ile anlaşmak ve bağ kurmak daha kolay olur. Papağanların karakteristik özellikleri arasında zeki olmaları da yer alır. Papağanların diğer karakteristik özellikleri şu şekilde sıralanabilir: 

 • Moralleri bozulduğu zaman depresyona girebilirler. 
 • Huzursuz oldukları zaman da moralleri bozulabilir. 
 • İlgisizliğe karşı tahammülleri yoktur. 
 • Arkadaş canlısı hayvanlardır. 
 • Tek başlarına yaşamaları yerine kendi türlerinden arkadaşları olması daha önemlidir. 
 • Üreme dönemlerinde sinirli bir karaktere bürünürler. 
 • Oyun oynamayı severler. 

Satılık papağan almadan önce üreme döneminde olup olmadığının öğrenilmesi hayvanın sağlığı açısından önemlidir. 

Papağanların Fiziksel Özellikleri Nelerdir? 

Papağanların farklı türleri vardır ve bu türlere göre fiziksel özellikleri de değişiklik gösterir. Papağanların türlerine göre çeşitlenen boy ve kilo gibi özellikleri oldukça özeldir ve dikkat edilmesi gerekir. Papağanlar ortalama 30 yıl boyunca yaşayabilen canlılardır. Doğal yaşam alanında bakılan papağanlar 70 yıla kadar yaşayabilir. Papağanların fiziksel özellikleri şu şekilde sıralanabilir: 

 • Renkli tüylere sahip olurlar 
 • Sesleri kolayca taklit edebilirler 
 • Ses tekrarı esnasında vücutlarını kullanmayı da öğrenirler 
 • Olgunlaşma süreleri 3 senedir. 
 • Cinsiyetleri dışarıdan anlaşılmaz. DNA testi yapılması gerekir. 
 • Türüne göre boyları uzayabilen canlılardır. 

Yavru papağanların boyları erişkinlik dönemine girildiği zaman uzayabilir. Yavru papağanlar ilgisiz bırakıldığında kızgın olabilirler. Erişkin papağanlar hareketli canlılardır ve bu neden ile ilgisiz bırakılmamaları gerekir. 

Papağanların Bakımları Nasıl Olur? 

Papağanların bakımı hem vücut hem de kafes bakımı olmak üzere iki gruba ayrılır. Pençe bakımı yaparken tırnakların temizlenmesi önemlidir. Papağanlar kirli ve bakımsız kafeslerde oldukları zaman kafeste kendilerini rahat hissetmezler. Bu neden ile öncelik her zaman kafes bakımının tam yapılmasından yana olmalıdır. Papağanların bakımları yapılmadan önce kafesin temizlenmesi ve ardından papağanların bakımına geçilmesi onlara kendini daha rahat hissettirecektir. 

Bakım esnasında hayvanı germemek ve sinirlendirmemek için narin hareketler ile pençe temizliğinin yapılması gerekir. Gaga ve tüy bakımında da yine hassas davranılması önemlidir. Tüy renginin solmamasına dikkat edilmesi çok önemlidir. 

Papağanların Beslenmesi Nasıldır? 

Papağanların beslenme düzenleri oldukça önemlidir. Yemlerinin sürekli değiştirilmemesi ve su temizliğinin sağlanması gerekir. Su tercihi arıtma su ya da temiz, hazır sudan yana olmalıdır. Papağanların beslenmesi esnasında önemli konulardan biri de yem miktarına dikkat edilmesidir. Kafes temizliği ve kafesin derecesine bağlı olarak özellikle mevsim geçişlerinde hayvanların depresyona girmemesi sağlanmalıdır. Depresyona girdikleri zaman bu durum beslenme düzenlerinden rahatlıkla anlaşılır. Özellikle mevsim geçişlerinde ve çok sıcak ve çok soğuk olan hava şartlarında papağanlara daha çok ilgi gösterilmesi önerilir. Sevildiklerinin farkında oldukları takdirde mutsuz olma oranları düşer. 

SIKÇA SORULAN SORULAR 

Papağan Fiyatları Ne Kadar? 

Yavru papağan fiyatları ve yetişkin papağan fiyatları arasında farklar olabilmektedir. Bunun en temel nedeni ise erişkinlik dönemi ve toyluk döneminin farklı olmasından kaynaklanır. Papağan fiyatları papağanların yaşına göre değişir. 

Amazon Papağanı Kaç TL?

Papağanların türlerine göre papağan fiyatları değişmektedir. Amazon papağanlar en sık tercih edilen ve ev arkadaşı olmak istenen papağanlar arasında yer alır. Amazon papağanların en temel özellikleri tüylerinin rengidir. 

Eklektüs Papağanı Kaç TL?

Eklektüs papağanlar çoğunlukla yeşil ve kırmızı renklerde olan papağanlardır. Bu papağanların yaşam alanları oldukça değerlidir ve yaşam alanlarına saygılı olunması beklenir. Soyu azalmak üzere olduğu için eklektüs türündeki papağanların fiyatları daha yüksek olabilmektedir. Toy papağanların bulunması ise daha zor olduğu için fiyatlarını bu unsurlar da etkilemektedir. 

En Çok Konuşan Papağan Hangisi? 

Amazon papağanları en çok konuşan papağan türleri arasında yer alır. Bu papağan türleri taklit konusunda oldukça yeteneklidir ve bu neden ile diğer papağan türlerine göre daha rahat iletişim kurulabilir. Ezberledikleri kelime sayıları da diğer papağan türlerine göre daha yüksek olmaktadır. Papağan türleri arasında iletişim ve konuşkanlık gibi kriterler düşünüldüğünde en çok öne çıkan papağanlar Amazon papağanlarıdır. 

Lori Papağanı Kaç Kelime Konuşur? 

Lori papağanları da Amazon papağanları kadar kolay bir şekilde kelime öğrenebilmektedir. Taklit yetenekleri üst düzeyde olan Lori papağanları kelimeleri hızlıca ezberler. Lori papağanlarının u ezber yetenekleri ile şiir ve şarkı gibi sanatsal ögeleri hemen kavramaları ve eşlik etmeleri de mümkündür.